Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Kto zagra w przyszłorocznej Lidze Światowej?

Kto zagra w przyszłorocznej Lidze Światowej?

fot. archiwum

W Polsce kibice nadal dyskutują o igrzyskach olimpijskich, ale w kilku innych krajach rozpoczynają już się rozmowy o Lidze Światowej. Powód? Cztery zespoły już w przyszłym tygodniu będą walczyć o możliwość udziału w tych rozgrywkach.

Pierwsze mecze kwalifikacji rozegrane zostaną 24 i 25 sierpnia. W ramach tej rundy zmierzą się zespoły kandydujące do uczestnictwa w Lidze Światowej. Holendrzy (zwycięzcy LE) na własnym parkiecie podejmą reprezentację Dominikany, która wygrała rozgrywki w ramach Pucharu Panamerykańskiego. W drugiej parze rywalizować będą ze sobą mistrzowie Afryki Egipcjanie i najlepsi w Azji – Irańczycy.

Zwycięzcy meczów w pierwszej rundzie awansują dalej, gdzie walczyć będą w barażach z najsłabszymi w tegorocznej edycji LŚ Portugalczykami i Japończykami. Ci pierwsi podejmować będą zwycięzcę pary Holandia-Dominikana, zaś siatkarze z Kraju Kwitnącej Wiśni zagrają z Egipcjanami lub Irańczykami.

Zarówno siatkarze z Iranu, jak i Dominikany starają się o pierwszy w swojej historii udział w Lidze Światowej. W przypadku Egiptu i Holandii jest to próba powrotu do tych rozgrywek.

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved