Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Energetyk Poznań już trenuje

Energetyk Poznań już trenuje

fot. archiwum

Siatkarki Energetyka Poznań rozpoczęły przygotowania do sezonu. Od początku sierpnia pracowały nad wytrzymałością, a teraz wyjeżdżają na zgrupowanie do Lubasza. Zespół opuściły m.in. Marlena Pleśnierowicz i Klaudia Święcioch, ale już pojawiły się nowe twarze.

Na miejsce pierwszego etapu przygotowań trenerka Paulina Sus-Wędzonka wybrała przystań kajakową.  – Przygotowania na przystani rozpoczęłyśmy już 1 sierpnia. To już wypróbowany w zeszłym roku schemat, który się sprawdził. Natomiast do Lubasza jedziemy pierwszy raz – tłumaczy opiekunka poznańskich siatkarek.

Energetyka opuściła dotychczasowa rozgrywająca i kapitan – Marlena Pleśnierowicz, która postanowiła wzmocnić beniaminka I ligi – Budowlanych Toruń. Spróbują ją zastąpić dwie nowe zawodniczki: Aneta Olsztyńska z Sokoła Mogilno i Małgorzata Jóźwiak ze Środy Wielkopolskiej. – Mam nadzieję, że dobrze sobie poradzą. Aneta Olsztyńska nie wyleczyła jeszcze do końca kontuzji ścięgna Achillesa, której doznała w zeszłym sezonie, ale pracuje z nami i wierzę, że na start ligi będzie gotowa do gry – komentuje Paulina Sus-Wędzonka.

W ekipie z ulicy Grunwaldzkiej nie zobaczymy też dwóch dotychczasowych libero: Klaudii Święcioch i Marii Włoch, które zrezygnowały z dalszej gry w klubie, a także Katarzyny Paszczyk i Beaty Kucharskiej. O prym na pozycji libero w nowym sezonie powalczą Martyna Tracz z PTPS Piła i Kinga Kiel z Czarnych Słupsk, a nową atakującą zespołu została Izabela Zborzyńska, która przybyła z Sobieskiego 46 Lublin. O sile zespołu na pewno stanowić będą dobrze znane z poprzednich rozgrywek zawodniczki: Aleksandra Bekas, Paulina Górecka, Zuzanna Grzybulska, Patrycja Golak, Malwina Konkolewska, Karolina Nowak, Katarzyna Klocek i Kinga Woźniak.źródło: wielkopolskisport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved