Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Bartosz Łosiak: Z Rosjanami zagraliśmy świetnie

Bartosz Łosiak: Z Rosjanami zagraliśmy świetnie

fot. archiwum

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak w pierwszej rundzie play-off pokonali rosyjski duet Barsouk/Bogatow. - Jesteśmy z siebie bardzo zadowoleni - ocenił Łosiak, który po raz pierwszy w karierze znalazł się w najlepszej szesnastce turnieju Grand Slam.

Nasz najlepszy duet Grzegorz Fijałek/Mariusz Prudel w dwóch setach pokonał rywali z Austrii i z kompletem punktów wygrał swoją rywalizację grupową. Co warte podkreślenia, mimo słabszej gry biało-czerwonych w drugiej partii, piątkowy pojedynek udało się również rozstrzygnąć bez konieczności rozgrywania tie-breaka. – Każdy tutaj przyjeżdża wygrywać. Cieszymy się, że udało nam się triumfować. Nie była to najlepsza gra z naszej strony, ale najważniejsze, że udało nam się odnieść zwycięstwo – obiektywnie swoją i kolegi grę ocenił Mariusz Prudel.

Polacy dzięki wygraniu grupy awansowali bezpośrednio do II rundy fazy play-off. Dzięki temu ominie ich spotkanie barażowe, co z pewnością pozwoli zachować więcej sił przed decydującą walką o medale w Starych Jabłonkach. – Na pewno jeden mecz mniej w turnieju nam pomoże, ponieważ po Igrzyskach Olimpijskich w Londynie jesteśmy zmęczeni. Co prawda grania nie było aż tak wiele, ale nawet w dni wolne trenowaliśmy – zwrócił uwagę Mariusz Prudel.

Wczoraj najbardziej szczęśliwym polskim duetem był Piotr Kantor i Bartosz Łosiak. Młoda polska para, która nigdy wcześniej nie przebiła się do rywalizacji w fazie pucharowej turniejów rangi Grand Slam, jest już w najlepsze „szesnastce” turnieju. Biało-czerwoni po zajęciu drugiego miejsca w grupie, kolejną część zmagań na mazurskich plażach rozpoczęli od I rundy play-off. Ich przeciwnikami była rosyjska para Dmitri Barsouk/Jurij Bogatow. O ocenę wygranego pojedynku pokusił się Bartosz Łosiak. – Z rosyjską parą zagraliśmy fantastycznie i jesteśmy z siebie bardzo zadowoleni. Przygotowujemy się do kolejnego spotkania, w którym zmierzymy się z duetem ze Stanów Zjednoczonych (Polacy zagrają z duetem Fuerbringer/Lucena – przyp. red.).

Duet Kantor/Łosiak to nadal bardzo młoda para, która dopiero rozpoczyna swoją przygodę z wielkim światem seniorskiej siatkówki plażowej. Polscy kibice muszą być przygotowani na wahania formy biało-czerwonych, co w rozmowie z dziennikarzami podkreślał Piotr Kantor. – Potrafimy grać swoją siatkówkę. Jednak jesteśmy jeszcze młodzi i mamy wzloty oraz upadki. Jeżeli trafimy z formą, to potrafimy zagrać dobre spotkanie.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved