Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > ZAKSA zagra towarzysko z Arkasem Izmir

ZAKSA zagra towarzysko z Arkasem Izmir

fot. archiwum

Drużyna z Kędzierzyna-Koźla w niepełnym składzie przygotowuje się do nowego sezonu 2012/2013 w PlusLidze, do ZAKSY dołącza coraz więcej zawodników. Ekipę w chwili obecnej prowadzi Sebastian Świderski, asystent Daniela Castellaniego.

– Zbudowaliśmy skład i teraz pracujemy nad poprawieniem marketingu. Przygotowujemy katalog drużyny, w którym nasi siatkarze będą mieli zdjęcia w strojach sportowych oraz innych, ale to pozostanie niespodzianką dla kibiców – przyznaje Sabina Nowosielska, prezes kędzierzyńskiego klubu. ZAKSA nawiązała współpracę z tureckim klubem Arkas. – W Izmirze zwiedziliśmy halę sportową, w której ćwiczy 700 młodych adeptów siatkówki – opowiada prezes Nowosielska, która była mile zaskoczona halą sportową oraz młodymi siatkarzami

– Kompleks, który powstał trzy lata temu, jest świetnie wyposażony w sprzęt do ćwiczeń i rehabilitacji. Dzieci zaczynają zajęcia od ćwiczeń i masażu, a po treningu mają też miejsca do odpoczynku. Szefowie klubu twierdzą, że to najnowocześniejszy obiekt w Europie. Nie wiem czy tak jest, ale na pewno zrobił na mnie wielkie wrażenie – dodaje sternik kędzierzyńskiego klubu. – Członkowie zarządu Arkasu znali ostatnie zmiany w ZAKSIE – opowiada Sabina Nowosielska. – Wiedzieli na przykład, że do siatkówki trafiłam z branży chemicznej, doskonale orientowali się w naszych ruchach kadrowych i byli zdziwieni, że udało się w miarę szybko skompletować dobry skład. Życzyliśmy sobie nawzajem mistrzostwa swojego kraju. A w Lidze Mistrzów wolelibyśmy trafić na siebie jak najpóźniej, najlepiej w finale – dodaje Nowosielska.

Efektem nawiązania tak ścisłej współpracy było zaproszenie tureckiej drużyny na towarzyskie spotkanie do Kędzierzyna-Koźla. – Goście z Izmiru przyjadą do Kędzierzyna-Koźla 23 września, zaraz po turnieju w Warszawie. Obie drużyny będą razem trenować, a na zakończenie rozegrają mecz sparingowy, który będzie głównym punktem oficjalnej prezentacji ZAKSY przed nowym sezonem – kończy Nowosielska. 

źródło: inf. własna, Nowa Trybuna Opolska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved