Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Monika Brzostek: Nie do końca wywiązałyśmy się z taktyki

Monika Brzostek: Nie do końca wywiązałyśmy się z taktyki

fot. archiwum

- Zbyt duża ilość własnych błędów zaważyła na zwycięstwie Czeszek - przyznała Kinga Kołosińska po porażce z Kristyną Kolocovą i Marketą Slukovą. Polska para zakończyła zmagania w Starych Jabłonkach na 17. miejscu, z jednym zwycięstwem na koncie.

Monika Brzostek i Kinga Kołosińska w swoim ostatnim meczu w grupie H stoczyły zacięty bój ze szwajcarskim duetem Simone Kuhn/Nadine Zumkehr. Ostatecznie po trzech setach walki z wiktorii mogły cieszyć się Helwetki. Polskie zawodniczki miały jednak możliwość odniesienia w meczu zwycięstwa. Początek decydującej partii ułożyły się po myśli biało-czerwonych, ale w ostatecznym rozrachunku to przeciwniczki okazały się lepsze. Po zakończeniu spotkania Monika Brzostek żałowała straconej okazji na wygranie meczu oraz szukała przyczyn porażki. – Bardzo szkoda niewykorzystanej szansy, zwłaszcza przy prowadzeniu 5:2 w decydującej partii. Jedna ze Szwajcarek zaczęła wówczas grać dobrze w polu zagrywki, przez co miałyśmy problemy z przyjęciem. Rywalki nas dogoniły i przegoniły. Szkoda tym bardziej, że w końcówce tie-breaka udało nam się odrobić straty do stanu 12:13. Tak naprawdę miałam wówczas szansę w kontrataku i nie udało mi się jej wykorzystać – krytycznie o swojej grze w końcówce tie-breaka mówiła świeżo upieczona mistrzyni Polski.

W pierwszych dwóch setach biało-czerwone miały problemy ze skutecznością w ataku. Często nie wynikało to ze złych ataków Polek, ale z bardzo dobrej gry obronnej przeciwniczek. Obserwując mecz z trybun, można było pokusić się o stwierdzenie, że Szwajcarki „uwijały się w defensywie jak mrówki”. Dobrą grę w tym elemencie przeciwniczek podkreślała również Monika Brzostek. – Szwajcarki zawsze bardzo dobrze grają w obronie. My nie do końca wywiązałyśmy się z taktyki. Gdy jednak podczas meczu dochodzi stres, człowiek nie zawsze o tym pamięta i kilka akcji nie potoczyło się po naszej myśli.

Duet Kołosińska/Brzostek w środę dwa pierwsze swoje mecze rozegrał na boisku centralnym. Ostatni pojedynek zawodniczek znad Wisły w ramach grupy H organizatorzy wyznaczyli na boisku numer 4. Kibice w Starych Jabłonkach jednak nie zawiedli i szczelnie wypełnili trybuny punktualnie o godzinie 12:00. – Nie było dla nas ujmą, że zagrałyśmy na korcie numer 4. Kibice nas nie zawiedli również tam. Cieszymy się i mamy nadzieję, że na kolejnym spotkaniu pojawią się w równie licznym gronie – wierzyła w polską publiczność przed meczem w fazie play-off Monika Brzostek.Na pierwszej rundzie fazy play-off Kinga Kołosińska i Monika Brzostek zakończyły swój udział w turnieju w Starych Jabłonkach. Polki, podobnie jak we wcześniejszym pojedynku, stoczyły wyrównany bój z rywalkami, ale po raz kolejny w decydującej odsłonie meczu lepiej spisały się przeciwniczki. W tym przypadku były to reprezentantki Czech – Kristyna Kolocova/Marketa Slukova. Po spotkaniu, w rozmowie z dziennikarzami, przyczynę porażki starała się znaleźć Kinga Kołosińska. – Myślę, że zbyt duża ilość własnych błędów zaważyła na tym, że to Czeszki mogły cieszyć się ze zwycięstwa 2:1. Również gra w polu serwisowym naszych południowych sąsiadek pozostała nie bez wpływu na końcowy wynik pojedynku – podkreśliła. – Rywalki zaczęły lepiej zagrywać. W pierwszym secie ich serwis nie funkcjonował aż tak dobrze. Lepsza gra Czeszek w tym elemencie plus nasze błędy zadecydowały o wyniku – dodała Kołosińska.

Dla polskich siatkarek turniej nad jeziorem Szeląg Mały nie kończy tegorocznego sezonu. Przed biało-czerwonymi kolejne turnieje i szansa na uzyskanie lepszego wyniku niż w Starych Jabłonkach. – W przyszłym tygodniu czeka nas turnieju w bułgarskiej Warnie. Są to rozgrywki z cyklu Satelite, więc mamy zapewnione miejsce w turnieju głównym. Mam nadzieję, że uda nam się w Bułgarii powalczyć o lepszą lokatę – z optymizmem zakończyła rozmowę Kinga Kołosińska.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved