Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Mazury Grand Slam: Kądzioła i Szałankiewicz idą jak burza

Mazury Grand Slam: Kądzioła i Szałankiewicz idą jak burza

fot. archiwum

W rozgrywanym w Starych Jabłonkach turnieju SWATCH FIVB World Tour nie zwalniają tempa Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz, którzy po dwóch wczorajszych zwycięstwach, dziś dołożyli trzecie, dzięki czemu bez straty seta wygrali grupę P.

Ostatnimi rywalami biało-czerwonych w fazie grupowej byli sklasyfikowani na 12. miejscu w rankingu World Tour Sebastian Dollinger i Stefan Windscheif. W pierwszej partii Niemcom sił wystarczyło jedynie na część partii. Rozpoczęli od prowadzenia 2:0 po bloku Dollingera na Michale Kądziole. Polscy siatkarze nie zamierzali tracić czasu i ruszyli do odrabiania strat. Po punktowej zagrywce Kądzioły i udanej kontrze wyszli na prowadzenie (4:3). W następnych akcjach, dzięki skutecznej grze w obronie, polska para utrzymywała niewielki dystans (7:5, 8:6). Po chwilowym przestoju niemiecki duet poprawił grę w ataku i uzyskał wyrównanie 10:10. Na krótko. Polacy pokazali skuteczną postawę na siatce i w krótkim czasie oddalili się na cztery oczka (17:13). W końcówce niemiecki duet poprawił grę w bloku i usiłował jeszcze odrobić straty, jednak pogoń przerwał Kądzioła, kończąc kontrę (21:17).

W drugiej partii niemiecki duet postawił znacznie trudniejsze warunki. O wiele lepiej prezentował się w bloku, w efekcie czego uzyskał dwupunktową przewagę (6:4). Polski zespół doprowadził do wyrównania (8:8), jednak na krótki czas. Para Dollinger/Windscheif po raz kolejny zaczęła grać skutecznie w bloku, Polacy nie byli w stanie przebić się przez niemiecki mur. Po „czapie” Dollingera na Kądziole Niemcy prowadzili 11:9. Biało-czerwoni, dzięki dwóm skutecznym kontrom, zbliżyli się do rywali (13:14), jednak błędy w ataku zniweczyły cały wysiłek (13:16). W końcu jednak polscy siatkarze zaczęli stwarzać rywalom kłopoty zagrywką i natychmiast przyniosło to wymierny efekt w postaci remisu (17:17). W końcówce wywiązała się wyrównana walka, jednak w decydujących momentach nie zawiódł Kądzioła, najpierw kończąc kontrę, a następnie blokując Dollingera (22:20).

Dollinger/Windscheif – Kądzioła/Szałankiewicz 0:2
(17:21, 20:22)źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved