Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Jacek Nawrocki: Potrzeba poważnej debaty nad systemem szkolenia

Jacek Nawrocki: Potrzeba poważnej debaty nad systemem szkolenia

fot. archiwum

Już za tydzień ruszają mistrzostwa Europy juniorów. Podopieczni Jacka Nawrockiego swoje mecze rozgrywać będą w Gdyni, a ich przeciwnikami w grupie A będą Rosjanie, Serbowie, Włosi, Finowie oraz Belgowie.

Pierwsze, co rzuciło mi się w oczy, to brak ogrania na wysokim poziomie naszej młodzieży i słabsze przygotowanie fizyczne w porównaniu do rówieśników z innych krajów – przyznał w rozmowie z „Przeglądem Sportowym” Jacek Nawrocki.

Trener kadry juniorów i jednocześnie szkoleniowiec PGE Skry Bełchatów objął młodzieżową reprezentację dopiero w czerwcu, jednak już zdążył zauważyć pewne różnice w szkoleniu młodzieży w Polsce i za granicą. – Dopiero teraz przekonałem się o tym, że w innych krajach mają ciekawsze pomysły na prowadzenie młodzieży i powinniśmy bardzo szybko pomyśleć o nowym systemie. Tak, by Europa i świat za bardzo nam nie uciekły – martwi się Nawrocki.

Pod jego wodzą reprezentacja juniorów rozegrała w ostatnich miesiącach wiele sparingów. – Najpierw walczyliśmy w Finlandii, potem pojechaliśmy do Włoch, sparowaliśmy z Rosjanami, a ostatnio byliśmy w Bułgarii, gdzie zmierzyliśmy się nie tylko z gospodarzami, ale i Kubańczykami – wylicza Nawrocki. – Ta ostatnia wyprawa dała nam do myślenia, bo Bułgarzy specjalnie ściągnęli do siebie młodzież z Kuby, opłacili koszty ich pobytu, by móc jak najlepiej przygotować się do ME. To niesamowite w porównaniu z tym, jak my mogliśmy się przygotowywać. Większość moich podopiecznych ma za sobą albo mecze drużyn juniorskich, albo co najwyżej spotkania w drugiej lidze. A przecież wśród ich rówieśników z Bułgarii, Serbii czy Belgii są tacy, którzy mają na koncie nie tylko występy w drużynach seniorskich, lecz nawet starcia w Lidze Mistrzów. Moim zdaniem w Polsce potrzeba poważnej debaty nad systemem szkolenia – dodaje trener.Biało-czerwonych czeka teraz ostatni etap przygotowań do mistrzostw, w ramach których zagrają trzy mecze kontrolne z Rosją, z którą spotkają się w grupie.

Skład reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy juniorów:
rozgrywający: Marcin Janusz, Nikodem Wolański
środkowi: Jan Nowakowski, Bartłomiej Krulicki, Mateusz Bieniek
przyjmujący: Jakub Wachnik, Łukasz Łapszyński, Piotr Orczyk, Michał Kaczyński, Kamil Maruszczyk
atakujący: Bartosz Bednorz, Maciej Muzaj
libero: Kacper Piechocki, Jakub Woś

źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved