Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Emanuele Zanini: Z ziemi włoskiej do…

Emanuele Zanini: Z ziemi włoskiej do…

fot. archiwum

Pojawiające się od kilku miesięcy doniesienia zostały potwierdzone. Były szkoleniowiec reprezentacji Słowacji, Emanuele Zanini, wraca na stare śmieci. Nowym wyzwaniem Włocha ma być praca z ekipą wicemistrza kraju - Volley Team UNICEF Bratysława.

W latach 2008-2011 48-letni trener prowadził słowacką męską kadrę narodową, z którą – jako autor największych sukcesów Słowaków – wygrał Ligę Europejską (dwukrotnie w 2008 i 2011 r.), prowadząc zespół dwukrotnie na mistrzostwach Europy w Turcji w 2009 roku (11. miejsce) i w 2011 roku w Czechach i Austrii (historyczny sukces – 5. miejsce). Ostatni sezon Emanuele Zanini spędził, prowadząc Acqua Paradiso Monza we włoskiej Serie A. Wraz z doniesieniami o problemach włoskiego klubu za kulisami zaczęto mówić o perspektywie powrotu trenera na Słowację.

Jeden z czołowych klubów ligi słowackiej, walczący nie tylko w rodzimej lidze ale także na parkietach Challenge Cup i rozgrywek MEVZA, na drodze wprowadzanych zmian postanowił zakontraktować uznanego szkoleniowca. – Zależało nam na budowaniu profesjonalizmu i zatrudnieniu wysokiej klasy trenera. Pierwszy wybór padł na Emanuele Zaniniego. Początkowo nie widzieliśmy zbyt wielu szans na to, ze względu na koszty i ogólne zainteresowanie osobą trenera. Jego pierwsza odpowiedź także była odmowna, jednak propozycja z naszej strony pozostała aktualna. Zanini też był pod wrażeniem naszych planów i ambicji, więc ostatecznie zgodził się – opisuje powrót włoskiego szkoleniowca pełniący w minionym sezonie rolę grającego trenera Volley Teamu UNICEF Bratysława – Branko Pistovič.

Wczoraj wieczorem Emanuele Zanini poprowadził pierwszy trening swoich nowych podopiecznych. Klub z Bratysławy zaproponował trenerowi dwuletni kontrakt, który ma być podpisany na oficjalnej konferencji prasowej. Słowacy entuzjastycznie przywitali szkoleniowca, na ulicach Bratysławy pojawił się nawet transparent witający trenera, z napisem: „Welcome come back, mister grande!”.
Wraz z Emanuele Zaninim szeregi wicemistrza Słowacji zasili także trzech siatkarzy ze Stanów Zjednoczonych. Do składu Volley Team Bratysława dołączą: atakujący Robb Stowell, przyjmujący Joe Sunder i rozgrywający Joe Clarence Kauliakamoa.* autorem jest Pavol Kubiš

Skład Volley Team UNICEF Bratysława w sezonie 2012/2013:

środkowi:
– Martin Benčič
– Matej Hukel
– Richard Nemec
– Peter Kašper

rozgrywający:
– Joe Clarence Kauliakamoa
– Daniel Končal

przyjmujący:
– Milan Hriňák
– Joe Sunder
– Matej Paták
– Filip Gavenda

atakujący:
– Robby Stowell
– Tomáš Halanda

libero:
– Mikuláš Csicsay

źródło: Dennik Sport, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved