Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Czarni przygotowują się do sezonu z nowym kapitanem

Czarni przygotowują się do sezonu z nowym kapitanem

fot. archiwum

Siatkarze Czarnych Radom, beniaminka I ligi, w pocie czoła przygotowują się do zbliżającego się sezonu 2012/13. W międzyczasie zawodnicy wybrali także spośród siebie nowego kapitana zespołu, został nim Marcin Kocik.

Przygotowania beniaminka I ligi ruszyły 6 sierpnia. Siatkarze spotykają się codziennie na dwóch treningach. Na pierwszym meldują się już o 9:30. Zazwyczaj obiektem porannych ćwiczeń jest siłownia w hali MOSiRu, ale dla urozmaicenia jest ona czasem zamieniana na zajęcia w Centrum Słonecznym, podczas których podopieczni Wojciecha Stępnia jeżdżą na rowerach stacjonarnych pod okiem doświadczonej pani instruktor. Popołudniami natomiast spotykają się już podczas „normalnych” treningów na hali, gdzie doskonalą technikę i zgranie przed nowym sezonem. Wypoczywający aktywnie mieszkańcy Radomia mogą poza tym „wojskowych” spotkać w AquaParku „Neptun”, gdzie zawodnicy regenerują swoje siły, korzystając z odnowy biologicznej, pływalni i sauny.

Mimo nieobecności Jakuba Wachnika, który przebywa na zgrupowaniu reprezentacji Polski juniorów, trenerzy nie narzekają na brak ekipy do treningów. Czasami nawet na zajęciach jest nadkomplet. Dzieje się tak, ponieważ w niektórych treningach uczestniczą także: junior Rafał Faryna oraz Krzysztof Michalski, który w nowym sezonie będzie statystykiem I-ligowego zespołu.

Wszyscy zawodnicy zgodnie zapewniają, że podczas treningów nie ma taryfy ulgowej. Nawet wczoraj, mimo święta narodowego, musieli stawić się na porannej siłowni, gdzie przerzucając tony żelastwa, poprawiali swoją siłę i wytrzymałość. Zanim jednak gracze Czarnych rozpoczęli środowy trening, zdążyli przeprowadzić wybory na kapitana zespołu. Na skutek przejęcia obowiązków II trenera i członka zarządu klubu, z dotychczasowej funkcji zrezygnował Robert Prygiel. W tajnym głosowaniu siatkarze jednogłośnie wybrali na nowego kapitana drugiego, oprócz Prygla, najbardziej doświadczonego siatkarza w zespole – Marcina Kocika.źródło: czarni.radom.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved