Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Skra w komplecie dopiero w połowie września

Skra w komplecie dopiero w połowie września

fot. archiwum

Siatkarze PGE Skry Bełchatów od tygodnia przygotowują się do nowego sezonu. W szeregach wicemistrza Polski brakuje jeszcze pięciu zawodników. Z nieobecnych pierwszy zamelduje się Yosleyder Cala, a ostatni Dejan Vincić i Wytze Kooistra.

Ci ostatni będą brać udział wraz ze swoimi reprezentacjami w meczach kwalifikacyjnych do mistrzostw Europy, dlatego też w klubie pojawią się najpóźniej.

W poniedziałek na treningu pojawił się Michał Winiarski, nie ćwiczył on jednak z resztą drużyny. Reprezentant Polski dostał bowiem urlop do 29 sierpnia. 
– Przykro mi, że poświęciłem tyle zdrowia i czasu na przygotowanie do igrzysk, a nie wyszło – stwierdził tylko. – Nie wiem, czego zabrakło do osiągnięcia lepszego wyniku. Zapewniam, że naprawdę dałem z siebie wszystko – mówił z żalem w głosie przyjmujący, odnosząc się do nieudanego występu Polaków na igrzyskach olimpijskich.

Jeden mecz mniej na turnieju w Londynie rozegrał drugi olimpijczyk z PGE Skry – Aleksandar Atanasijević, ponieważ Serbia nie wyszła z grupy. Młody atakujący 19 sierpnia ma przylecieć do Polski, a 20 będzie już ćwiczył z drużyną. Trzy dni wcześniej w Polsce wyląduje Cala, który spóźnił się z powodu załatwiania formalności przy zmianie obywatelstwa z kubańskiego na amerykańskie.Największym problemem jest jednak nieobecność Vincicia, który ma być pierwszym rozgrywającym zespołu. Słoweniec powinien zastąpić Miguela Falascę. – To utrudni jego zgranie się z kolegami – mówi Jacek Nawrocki. – Ale nie mamy wyjścia, będziemy musieli sobie poradzić – dodaje.

6 września bełchatowianie mają w planach pierwszy mecz sparingowy. Zostanie on rozegrany w Pionkach, a ich rywalem będzie mistrz Polski – Resovia. Dochód tradycyjnie zostanie przekazany na cel charytatywny.

* więcej w serwisie www.sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved