Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Mazury Grand Slam: Wołoszyn i Suwińska za burtą

Mazury Grand Slam: Wołoszyn i Suwińska za burtą

Nieudanie swoją przygodę z turniejem Mazury Orlen Grand Slam zakończył duet Suwińska/Wołoszyn. Polki, po dwóch wczorajszych porażkach, nie podjęły większej rywalizacji z czeską parą - Kolocova/Slukova, przegrywając w dwóch partiach.

Jedynie w premierowej odsłonie meczu reprezentantki Polski próbowały podjąć równorzędną walkę z rywalkami. Do stanu 9:9 trwała zacięta walka o każdą piłkę. Jednak na przerwę techniczną nasze południowe sąsiadki schodziły już z trzypunktowym prowadzeniem (12:9). Po powrocie na boisko karty rozdawała już tylko czeska para. Biało-czerwone nie były w stanie podjąć wyrównanej walki z rywalkami, przegrywając ostatecznie w pierwszym secie 14:21.

Druga partia to jeszcze większa dominacja pary Kolocova/Slukova. Przeciwniczki bardzo szybko wypracowały sześciopunktowe prowadzenie (9:3). Polki z każdą kolejną akcją traciły nadzieje na odwrócenie losów pojedynku. Wykorzystały to siatkarki z Czech, które pozwoliły polskiemu duetowi ugrać zaledwie 10 „oczek”. Agnieszka Wołoszyn i Karolina Suwińska żegnają się zatem z turniejem w Starych Jabłonkach z bilansem trzech przegranych meczów i czwartym miejscem w grupie G.

Kolocova/Slukova CZE [7] – Wołoszyn/Suwińska POL [10] 2:0
(21:14, 21:10)