Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Mazury Grand Slam: Kołosińska i Brzostek przegrały, ale grają dalej

Mazury Grand Slam: Kołosińska i Brzostek przegrały, ale grają dalej

Kinga Kołosińska i Monika Brzostek po zaciętym, pełnym zwrotów akcji meczu musiały uznać wyższość duetu ze Szwajcarii - Kuhn/Zumkehr. Porażka nie kończy jednak przygody Polek z turniejem Mazury Orlen Grand Slam w Starych Jabłonkach.

Biało-czerwone dzięki jednemu zwycięstwu w dniu wczorajszym zajęły w grupie H trzecie miejsce, które premiuje awansem do pierwszej rundy fazy play-off.

Spotkanie rozpoczęło się po myśli Szwajcarek, które objęły czteropunktowe prowadzenie (4:0). Polki jednak dość szybko zapomniały o nieudanym początku. Wysoka skuteczność w ataku znalazła swoje odzwierciedlenie na tablicy wyników. Po udanym zbiciu na kontrze Moniki Brzostek, biało-czerwone doprowadziły do wyrównania (11:11). Od stanu 13:13 reprezentantkom Polski przytrafił się jednak trzypunktowy przestój (13:16). Okazał się on kluczowy dla losów seta. Duet Kuhn/Zumkehr utrzymał wypracowaną przewagę, triumfując w inauguracyjnej partii 21:17.

Początek drugiego seta również nie ułożył się po myśli biało-czerwonych. Przeciwniczki prowadziły 5:3, a zawdzięczały to dobrej postawie w obronie. Tym razem jednak duet Brzostek/Kołosińska nie pozwolił Szwajcarkom na rozwinięcie skrzydeł. Pięć skutecznych akcji z rzędu pozwoliło polskim siatkarkom nie tylko odrobić straty, ale wyjść na trzypunktowe prowadzenie (9:6). Szwajcarki w tym secie popełniały znacznie więcej błędów, co skrupulatnie wykorzystywała para gospodarzy. Polki utrzymały bezpieczną przewagę do końca seta, wygrywając 21:16.

Lepszego początku tie-breaka zawodniczki znad Wisły nie mogły sobie wymarzyć. Dzięki skutecznej grze na siatce Moniki Brzostek, Polki prowadziły 5:2. Radość zawodniczek, jak i kibiców z bezpiecznej przewagi nie trwała jednak długo, ponieważ kilka akcji później na tablicy wynikowej był już remis (6:6). Od tego momentu inicjatywę na boisku przejęły przeciwniczki, które wypracowały trzypunktowe prowadzenie (11:8). Aktualne mistrzynie Polski stać było na doprowadzenie do stanu 12:13, ale dwie kolejne akcje padły łupem reprezentantek Szwajcarii. Duet Kuhn/Zumkehr wygrał tym samym decydującą odsłonę meczu 15:12 i całe spotkanie 2:1.