Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Kinga Kołosińska: Mamy nadzieję, że odwrócimy tę złą passę

Kinga Kołosińska: Mamy nadzieję, że odwrócimy tę złą passę

fot. archiwum

Z bilansem jednego zwycięstwa i jednej porażki mistrzynie Polski zakończyły trzeci dzień zmagań WT w Starych Jabłonkach. - Chcemy wyjść z grupy i wierzymy, że nasze pierwsze zwycięstwo przybliży nas do tego celu - podkreślała Kinga Kołosińska.

Po pierwszym środowym spotkaniu polskie siatkarki nie miały zbyt wielu powódów do radości. Z meczu zwycięsko wyszły Rosjanki Jewgienija Ukołowa/Jekaterina Chomjakowa, pokonując biało-czerwone po dwóch setach. – W tym pierwszym meczu zabrakło nam jednak trochę taktyki, mimo tego, że znałyśmy te zawodniczki. W zeszłym roku też z nimi grałyśmy, jednak przez rok wiele się zmieniło i nie do końca umiałyśmy znaleźć sposób, aby „ugryźć” je tam, gdzie powinnyśmy – o porażce z 9. ekipą igrzysk olimpijskich w Londynie mówiła Monika Brzostek. Kinga Kołosińska, oceniając pierwszą z rywalizacji, zwróciła uwagę także na element zaskoczenia. – Dziewczyny zmieniły trenera i swój styl gry. Można powiedzieć, że trochę nas zaskoczyły. Szkoda tego pierwszego spotkania, ale nie wracamy już do tego, cieszymy się z wygranej z parą niemiecką – dodała zawodniczka.

W swoim w swoim drugim meczu z Julią Großner i Victorią Bieneck mistrzynie Polski radziły sobie zdecydowanie lepiej. Wygrana na zakończenie środowych zmagań była faktycznie jedynym zwycięstwem polskiej pary żeńskiej tego dnia turnieju. – Cieszymy się, że udało nam się wygrać ten drugi mecz. Wiadomo, że pozostałe dziewczyny też dały z siebie wszystko, niestety nie udało im się. Przed nami kolejny dzień, nowe zespoły i inne przeciwniczki. Więc mamy nadzieję, że choć trochę odwrócimy tę złą passę – o pechu biało-czerwonych i nadziejach na kolejny dzień mówiła Kinga Kołosińska, podkreślając przy tym, że dla mistrzyń Polski cel przed zbliżającymi się zmaganiami jest jasny. – Oczywiście, że chcemy wygrać i wierzymy, że to się spełni. Chcemy wyjść z grupy i wierzymy, że to nasze pierwsze zwycięstwo przybliży nas do tego celu. Zobaczymy co przyniesie kolejny dzień zmagań.

Czwartkową rywalizację Kinga Kołosińska i Monika Brzostek rozpoczną o godz. 12:00 od meczu ze szwajcarską parą Kuhn/Zumkehr. Mimo że dla biało-czerwonych to będzie pierwsze starcie z tymi rywalkami i jak podkreślały siatkarki, nie do końca wiedzą, czego mogą się spodziewać po przeciwniczkach, Kinga Kołosińska i Monika Brzostek nie kryły optymizmu i wiary w wygraną. – Jeszcze nigdy w swojej karierze nie zmierzyłyśmy się z tymi przeciwniczkami, ale mamy nadzieję, że nasz trener stanie na wysokości zadania, rozpisze i powie jak z nimi grać, żeby wygrać – zakończyła Kinga Kołosińska.* W Starych Jabłonkach rozmawiała Edyta Bańka (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved