Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Karnety na Gruszkę?

Karnety na Gruszkę?

fot. archiwum

- Mam nadzieję, że nasz zespół będzie w czołówce oraz że będziemy sprawcami kilku miłych niespodzianek - mówi o drużynie, która ponownie ma namieszać w PlusLidze, prezes częstochowskich akademików, Konrad Pakosz.

Po zakończeniu sezonu z AZS-em Częstochowa pożegnało się kilku podstawowych zawodników. Z doświadczonych siatkarzy został jedynie Dawid Murek, do którego niedawno dołączył Andrzej Stelmach. Być może niebawem pod Jasną Górę trafi także Piotr Gruszka. Jakieś rozmowy w tej sprawie już się odbyły. Na dzień dzisiejszy trudno powiedzieć, że będzie porozumienie lub że go nie będzie – mówi Konrad Pakosz. – Nie ukrywam, że dość istotnym czynnikiem w przypadku rozmów z Piotrem Gruszką będzie to jak będą sprzedawały się karnety. Od tego też uzależniamy to, czy jest sens podpisywania umów z doświadczonymi zawodnikami – dodaje prezes częstochowskiego klubu w wywiadzie dla telewizji Orion.

Klub, tak jak w poprzednich latach, ma zamiar stawiać także na młodzież. – Toczymy jeszcze rozmowy z dwoma siatkarzami. Jesteśmy dość blisko parafowania z nimi umów. Są to zawodnicy, którzy w naszej ocenie gwarantują w perspektywie kolejnych sezonów znaczący postęp oraz grę, jaką oglądaliśmy chociażby w wykonaniu Piotra Nowakowskiego czy Łukasza Wiśniewskiego – opowiada Pakosz.

Jeszcze do niedawna przyszłość AZS-u była niepewna, jednak wszystko wskazuje na to, że klub przystąpi do rozgrywek PlusLigi. Przed początkiem sezonu częstochowskich działaczy czeka jednakże jeszcze sporo spraw do uregulowania. – Przed nami jeszcze ogrom pracy w związku z tym, że podjęliśmy wyzwanie i chcemy rozgrywać mecze w nowej hali. Musimy też uzyskać wszystkie dokumenty niezbędne do tego, aby zawodnicy mogli być zgłoszeni do rozgrywek. Kwestii roboczych jest jeszcze sporo – kończy Pakosz.źródło: inf. własna, TV Orion

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved