Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: SMS najpierw w Policach, potem w Karpaczu

II liga K: SMS najpierw w Policach, potem w Karpaczu

fot. archiwum

Zawodniczki Szkoły Mistrzostwa Sportowego Police rozpoczęły przygotowania do nowego sezonu siatkarskiego. Od poniedziałku 13 sierpnia siatkarki trenują w Policach. O treningach tego drugoligowego zespołu opowiada m.in. trener, Jerzy Taczała.

– Jest to okres przed obozem, więc typowo przygotowujący do tego, aby na obozie dziewczyny mogły wykonać jak najbardziej efektywną pracę – mówi Jerzy Taczała, trener SMS Police.

Jak mówi trener SMS-u, treningi przez pierwszy tydzień głównie polegają na kształtowaniu techniki. Zajęcia w hali są dłuższe, ale mniej intensywne niż dotychczas. Siatkarki ćwiczą również w siłowni i na świeżym powietrzu.

– Dwa treningi poświęcone są wytrzymałości tlenowej, a jeden trening to mała zabawa biegowa, gdzie są siły dynamiczne – kontynuuje Jerzy Taczała.W siłowni zawodniczki kształtują swoją stabilizację. Są to ćwiczenia profilaktyczne, na małych obciążeniach siłowych.

W polickim SMS-sie pojawiły się 3 nowe zawodniczki, które do Polic przyszły w trakcie swojej nauki. Jedną z nich jest Aleksandra Elko, wcześniej reprezentująca SMS Sosnowiec.

– Postanowiłam przyjść do Polic, bo słyszałam, że tutaj jest taki sam poziom nauczania i treningów jak w Sosnowcu. Nie chciałam iść do zwykłej szkoły, tylko dalej kształcić się w piłce siatkowej – powiedziała Aleksandra Elko, zawodniczka SMS Police.

Od samego początku przygotowań, zajęcia, według Aleksandry Elko, są ciężkie, jednak każdy trening wyjdzie na dobre.

Po tygodniowych przygotowaniach w Policach siatkarki wyjadą na obóz do Karpacza. Będą tam skupiać się głównie nad wytrzymałością siłową.

– W Karpaczu będziemy przygotowywać się do sezonu ligowego. Będziemy często chodzić w góry, będą ćwiczenia wydolnościowe. Będzie ciężko, tak samo jak rok temu – mówi Martynika Robel, zawodniczka Szkoły Mistrzostwa Sportowego Police.

Według zawodniczek Szkoły Mistrzostwa Sportowego Police sezon ligowy będzie udany i lepszy od poprzedniego, a przyjście nowych zawodniczek spowoduje większą konkurencję w zespole, oczywiście zdrową konkurencję.

Rozgrywki II ligi siatkówki kobiet rozpoczynają się 13 października. Pierwszy mecz w wykonaniu polickich siatkarek tydzień później.

źródło: miastopolice.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved