Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Dawid Popek: Może zabrakło ogrania i doświadczenia

Dawid Popek: Może zabrakło ogrania i doświadczenia

fot. archiwum

Para Michał Makowski/Dawid Popek była o krok od awansu do turnieju głównego World Tour w Starych Jabłonkach. - Zabrakło nam koncentracji na początku każdej partii spotkania  - mówił po meczu z austriacką parą Dawid Popek.

Bilans waszego występu w kwalifikacjach Grand Slam w Starych Jabłonkach to zwycięstwo i porażka. Porównaj proszę oba te spotkania.

Dawid Popek: – W pierwszym meczu z Amerykanami graliśmy dobrze zagrywką, w drugim już tego zabrakło. Zmieniliśmy boisko, a na nim zupełnie inaczej nam się grało. Zagrywka nam nie pomagała. W pierwszym spotkaniu zdobyliśmy sporo punktów serwisem, tutaj bardzo mało.

Czego jeszcze zabrakło, by powtórzyć sukces z pierwszego spotkania i uzyskać awans do turnieju głównego?– Można powiedzieć, że zabrakło nam koncentracji na początku każdej partii. Za każdym razem rywale odskakiwali nam na kilka punktów, a jak wiadomo, w siatkówce plażowej jest bardzo ciężko to odrobić. Trochę – przynajmniej mi – już nogi odmawiały posłuszeństwa. Właśnie wróciliśmy z finałów mistrzostw Polski, tam prawie każde spotkanie kończyliśmy w tie-breaku. Jestem już bardzo zmęczony, graliśmy przez cały sezon. World Tour w Starych Jabłonkach był naszym ostatnim turniejem w tym sezonie.

Czy tylko te elementy sprawiły, że wyraźnie odstawaliście od austriackiej pary?

– Może zabrakło też ogrania i doświadczenia. Chłopaki byli bardziej spokojni, oprócz tego lepiej grali technicznie, my to tak na „spontanie” i trochę „pod publiczkę”. Oczywiście kibice nam wiele pomogli. Szkoda, że w pierwszym secie nie zdołaliśmy zwyciężyć, nie wykorzystaliśmy szansy. Szkoda, po prostu szkoda.

W pierwszym secie byliście o krok od zwycięstwa, jednak nie zdołaliście postawić kropki nad „i”. Czy wybiło was to z rytmu?

– Nie, nie sądzę. To jest ułamek sekundy, wyskakujesz w górę i nie wiesz czy zrobić tak, czy inaczej. Masz dosłownie moment, żeby podjąć właściwą decyzję. Ciężko się mówi tak prosto z boiska. Ludzie, którzy siedzą obok, mówią „mógł zrobić tak”, ale dla nas to jest naprawdę trudne.

*W Starych Jabłonkach rozmawiała Magdalena Neumann (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved