Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Słowaczki będą sparować z Azerkami

Słowaczki będą sparować z Azerkami

fot. archiwum

Słowaczki przygotowują się obecnie do wrześniowych kwalifikacji do mistrzostw Europy. Po tygodniowym zgrupowaniu w Liptowskim Janie podopieczne trenera Miroslava Čady wybiorą się do Baku, gdzie rozegrają sparingi z reprezentacją Azerbejdżanu.

– Do Azerbejdżanu pojedzie 14 zawodniczek. W domu zostanie przyjmująca Drobňáková, a do treningów w klubie wraca rozgrywająca Frigmanská. Na miejscu mamy zaplanowane trzy lub cztery sparingi, pierwszy ma mieć miejsce 16 sierpnia – mówi Čada.

W Liptowskim Janie słowackie siatkarki miały do dyspozycji hotel Alexandra Wellness, który zapewniał im dobre warunki do przygotowań. – Jest tu bardzo dobra hala do sportów typu siatkówka czy koszykówka, w hotelu jest basen, na którym są cztery tory do pływania, uzdrowisko, masaże, mówiąc krótko – wspaniałe warunki do regeneracji. Trenowaliśmy dwutorowo, podzieliliśmy przygotowania na część dotyczącą poprawy kondycji i część poświęconą grze. Na koniec więcej czasu poświęcaliśmy grze, teraz będziemy więcej trenować z piłkami. Jestem zadowolony, że zawodniczki ciężko trenowały i nie narzekają na zdrowie – mówi słowacki szkoleniowiec, którego podopieczne już trzykrotnie występowały w mistrzostwach Europy.

Na ostatnim czempionacie Starego Kontynentu Słowaczki przegrały z Azerkami 2:3. – Od tamtego czasu nie graliśmy ze sobą. Jest to bardzo dobry przeciwnik, w którego szeregach jest dużo naturalizowanych Rosjanek i na pewno będzie to dla nas dobry sprawdzian – cieszy się Miroslav Čada.Po powrocie z Baku dalsze przygotowania Słowaczek będą przebiegać w Popradzie. Ostatnim sprawdzianem formy siatkarek ze Słowacji będą sparingi z Węgierkami, które zaplanowane są na 31 sierpnia i 1 września. Kwalifikacje do mistrzostw Europy odbędą się we wrześniu. Podopieczne Miroslava Čady zagrają w grupie z Hiszpankami, Izraelkami i Szwedkami. Pierwszy turniej odbędzie się w dniach 6-8 września w Popradzie, drugi od 13 do 15 września w Raananie (Izrael). Zwycięzca grupy awansuje bezpośrednio do przyszłorocznego czempionatu, drużyny z drugich miejsc będą szukać swojej szansy w turniejach, które zostaną rozegrane w maju przyszłego roku.

Czternastka Słowaczek na zgrupowanie w Baku:

Rozgrywające: Monika Smák, Martina Viestová
Środkowe: Veronika Hrončeková, Jaroslava Pencová, Tatiana Crkoňová, Simona Kóšová
Przyjmujące: Ivana Bramborová, Martina Noseková, Erika Salanciová, Nikola Radosová
Atakujące: Solange Soaresová, Miroslava Kuciaková
Libero: Dominika Valachová, Lucia Nikmonová

źródło: inf. własna, svf.sk

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved