Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Skra i AZS Częstochowa powalczą o Puchar Burmistrza Oleśnicy

Skra i AZS Częstochowa powalczą o Puchar Burmistrza Oleśnicy

fot. archiwum

Mistrz Niemiec Berlin Recycling Volleys i beniaminek włoskiej Serie A1 Sir Safety Perugia będą rywalami PGE Skry Bełchatów w Międzynarodowym Turnieju Charytatywnym o Puchar Burmistrza Oleśnicy. Impreza odbędzie się w dniach 15-16 września w Oleśnicy.

Tegoroczny turniej będzie miał mocną obsadę, bo przecież Skra i Berlin Recycling Volleys to uczestnicy najbliższej edycji Ligi Mistrzów. Z kolei w drużynie z Perugii kibice będą mogli zobaczyć m.in. libero reprezentacji Włoch Andreę Gioviego, który na niedawnych igrzyskach olimpijskich w Londynie wywalczył brązowy medal. Stawkę zespołów uzupełni AZS Częstochowa, który w przyszłym sezonie będzie oparty w głównej mierze o wypożyczonych bądź byłych graczy Skry Bełchatów.

Skra pierwszy mecz rozegra w sobotę 15 września o godzinie 19.00, a jej rywalem będzie Berlin RV. Dzień później o godzinie 16.00 bełchatowianie zmierzą się z Włochami z Perugii.

III turniej w piłce siatkowej mężczyzn jest imprezą charytatywną mającą na celu pomoc chorym dzieciom z Oleśnicy i okolic. Zebrane pieniądze są przeznaczane na ich rehabilitację, udział w turnusach rehabilitacyjnych. Impreza ma charakter cykliczny i odbywa się od 2010 roku. W czasie jej trwania odbywa się ceremonia wkopania drzewek w Alei Zasłużonych dla Sportu. Wśród osób, które już zostały uhonorowane, są: Ireneusz Mazur, Wiesław Kiryk, Wojciech Bartnik, Konrad Piechocki, Andrzej Niemczyk. W tym roku tego zaszczytu dostąpią: Bogusław Mamiński, Stanisław Gościniak i Marian Kmita.źródło: skra.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved