Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Rzeszowianie, choć w niepełnym składzie, już trenują

Rzeszowianie, choć w niepełnym składzie, już trenują

fot. archiwum

Już niemal dwa tygodnie przygotowują się do sezonu siatkarze mistrza Polski, Asseco Resovii. Na razie jednak w okrojonym składzie. Za dwa tygodnie trener Andrzej Kowal będzie miał już jednak do dyspozycji prawie pełną kadrę.

Rzeszowianie zaczęli w zaledwie sześć osób. Drugi libero Jakub Woś przebywa bowiem z reprezentacją Polski juniorów, a kolejnych siedmiu zawodników występowało na igrzyskach olimpijskich w Londynie. Do swojej klubowej drużyny praktycznie wszyscy dołączą 27 sierpnia. Praktycznie, bo wcześniej być może pojawi się Kovacević, który urlop zaczął wcześniej niż koledzy. W ostatnim tygodniu sierpnia na zajęciach powinni zjawić się z kolei: Krzysztof Ignaczak, Zbigniew Bartman, Piotr Nowakowski, Grzegorz Kosok i Amerykanin Paul Lotman.

27 sierpnia wszyscy zawodnicy mają stawić się na treningu. Każdy z naszych siatkarzy, który był na olimpiadzie, otrzymał z klubu e-maila z taką informacją. Chcę, aby dobrze wypoczęli i byli gotowi do pracy w klubie – mówi trener Andrzej Kowal.Wyjątkiem jest Jochen Schops, który jeszcze w tym tygodniu ma chyba wolne, a od przyszłego rozpoczyna przygotowania z reprezentacją Niemiec do wrześniowego turnieju kwalifikacyjnego do mistrzostw Europy. On dołączy do nas najpóźniej – dodaje.

Resovia ma praktycznie gotowy harmonogram turniejów i gier kontrolnych. Wiele na to wskazuje, że pierwsze spotkanie, które będzie miało charakter pokazowy, drużyna z Rzeszowa rozegra 1 września o godzinie 16.00 w Nowym Sączu z zespołem z Kielc, który po wycofaniu się ze sponsorowania firmy Fart, jest budowany z myślą o starcie w PlusLidze. To będzie rozgrzewka przed zaplanowanym na 6 września w Pionkach meczem charytatywnym z PGE Skrą Bełchatów.Mamy w planie to, co… mamy. Czyli m.in. dwa turnieje w Krośnie i na Podpromiu. Przed turniejem w Krośnie zagramy z Lotosem Treflem Gdańsk – mówi Kowal.Jeżeli mamy szukać rywali i grać z nimi mecze kontrolne, to niech to będą mocne drużyny. W przeciwnym wypadku lepiej rozgrywać pojedynki między sobą – dodaje.

źródło: sport.pl, supernowosci24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved