Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Reprezentacja Brazylii dalej z Bernardo Rezende

Reprezentacja Brazylii dalej z Bernardo Rezende

fot. archiwum

Brazylijczycy po przegranym finale igrzysk olimpijskich z reprezentacją Rosji nie mieli radosnych min. W mediach pojawiały się nawet spekulacje o tym, że z ekipą Canarinhos rozstanie się długoletni szkoleniowiec, Bernardo Rezende.

We wtorek wieczorem wszystko jednak stało się jasne. – Mogę potwierdzić, że Bernardo Rezende będzie prowadził drużynę do 2016 roku – powiedział prezes tamtejszej federacji (CBV) Ary Graça. Oznacza to, że to na barkach tego już legendarnego szkoleniowca spocznie ciężar zbudowania i przygotowania zespołu do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Fakt ten wydaje się ostatecznie kończyć spekulacje, jakoby miała nastąpić zmiana na stanowisku selekcjonera męskiej reprezentacji Brazylii. Mówiło się nawet o swojego rodzaju zamianie miejsc, jakoby Ze Roberto miałby prowadzić mężczyzn, a Rezende kobiety.

Bernardo Rezende prowadzi zespół już od 11 lat i odniósł z nim wiele sukcesów. Jak do tej pory zdobył m. in. złoto na IO w Atenach (2004) i srebro w Pekinie i Londynie (2008 i 2012), trzy razy jego podopieczni stanęli też na najwyższym stopniu podium MŚ (2002, 2006, 2010), regularnie wygrywali też mistrzostwo kontynentu. Brazylia osiem razy wygrywała Ligę Światową, pod jego wodzą Canarinhos dwukrotnie wygrali też Puchar Świata (2003, 2007), a w roku 2011 zajęli miejsce trzecie.

 źródło: globoesporte.globo.com, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved