Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Pilanki trenują na obozie pod Bełchatowem

Pilanki trenują na obozie pod Bełchatowem

fot. archiwum

Ekipa Pilskiego Towarzystwa Piłki Siatkowej weszła w kolejny etap przygotowań do nadchodzącego sezonu. Podopieczne Mirosława Zawieracza od poniedziałku do niedzieli przebywają na obozie w Kleszczowie, skąd ponownie wrócą do Piły.

Pilanki ciężkie treningi siłowo-wytrzymałościowe mają już za sobą. W tym tygodniu ekipa PTPS-u Piła weszła w kolejny etap przygotowań, jakim jest obóz w Kleszczowie koło Bełchatowa. Oczywiście podczas zgrupowania zajęć w terenie i na siłowni nie zabraknie, ale Mirosław Zawieracz coraz więcej czasu poświęca na pracę z piłkami. – W Kleszczowie będziemy kontynuować to, co zostało zainaugurowane na początku przygotowań do sezonu. Dalej skupimy się na pracy nad siłą i wytrzymałością, ale nie zabraknie elementów ukierunkowanych konkretnie na siatkówkę. Mam tu na myśli zajęcia nad obroną, blokiem i atakiem – wyjaśnia szkoleniowiec zespołu z Piły.

Sztab szkoleniowy po raz kolejny zdecydował się przyjechać w okolice Bełchatowa. Ostatnio zespół był tam przed rokiem. – To idealne miejsce na obóz. Wszystko jest w jednym miejscu: hala, siłownia, sala fitness, stadion, boisko do plażówki, basen, odnowa. Do tego hotel po drugiej stronie ulicy – mówi menadżer klubu, Agnieszka Kosmatka, która jeszcze kilka miesięcy temu wraz z zespołem przygotowywała się do powrotu do gry w ekstraklasie.

Mirosław Zawieracz podkreśla, że zgrupowania z dala od klubu to nie tylko treningi, ale i integracja. – Wiadomo, że podczas normalnych zajęć przyjeżdża się do hali, a po zajęciach wraca do domu. Tutaj (w Kleszczowie – przyp. red.) jest inaczej. Dziewczyny przebywają ze sobą non stop. Trenują, rozmawiają, śmieją się, jedzą wspólnie posiłki. Gołym okiem widać, że z dnia na dzień w zespole tworzy się kolektyw – dodaje szkoleniowiec PTPS-u Piła.* foto PTPS Piła

źródło: inf. prasowa, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved