Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Najden Najdenow na dłużej z reprezentacją Bułgarii

Najden Najdenow na dłużej z reprezentacją Bułgarii

fot. archiwum

Po igrzyskach olimpijskich w poszczególnych reprezentacjach przyszedł czas na kluczowe decyzje. W Bułgarii zdecydowano, że szkoleniowcem męskiej kadry dalej pozostanie Najden Najdenow, a jego asystentem Camilo Placi.

Obu szkoleniowcom zaproponowano umowy do 2016 roku i zostały one zaakceptowane. Stało się więc jasne, że to właśnie ten duet ma poprowadzić zespół w kierunku igrzysk w Rio de Janeiro. Camilo Placi w dalszym ciągu ma odpowiadać za przygotowanie taktyczne i analizę statystyczną, natomiast Najden Najdenow dbał będzie o dobrą atmosferę w zespole.

Wyżej wspomniani szkoleniowcy prowadzą reprezentację Bułgarii od niedawna, a konkretnie od końcowej fazy tegorocznej edycji Ligi Światowej, kiedy to po udanych kwalifikacjach olimpijskich z pracy z zespołem zrezygnował skłócony z federacją Radostin Stojczew. Wraz z nim zespół opuściło dwóch bardzo ważnych zawodników, czyli Matej Kazijski i Andrij Żekow, a po turnieju w Londynie karierę reprezentacyjną zakończył Wladymir Nikołow.

Pod wodzą Najdenowa i Placiego Bułgarzy dwukrotnie zajęli czwarte miejsce. Najpierw podczas turnieju w Sofii przegrali walkę o finał z reprezentacją Polski, a w meczu o trzecie miejsce ulegli Kubańczykom. Podobnie rzecz się miała w Londynie, gdzie skazywani po ostatnich przejściach na porażkę Bułgarzy okazali się rewelacją imprezy, awansując aż do półfinału, gdzie przegrali z późniejszym mistrzem olimpijskim, Rosją, a w meczu o brąz ulegli reprezentacji Włoch. Czwarte miejsce w Londynie zostało jednak w kraju przyjęte jako duży sukces, a szkoleniowcom pozwolono kontynuować pracę z zespołem.źródło: inf. własna, sportal.bg

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Igrzyska Olimpijskie, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved