Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Miroslaw Palgut pracować będzie z kadrą kadetów

Miroslaw Palgut pracować będzie z kadrą kadetów

fot. archiwum

Miroslaw Palgut ponownie znalazł się na ławce trenerskiej słowackiej reprezentacji. Tym razem szkoleniowiec pracować będzie z kadrą kadetów, która przygotowuje się do turnieju kwalifikacyjnego mistrzostw Europy.

Dla Miroslawa Palguta nie będzie to pierwsza przygoda z reprezentacją. Słowak, który dwa sezony temu pracował w Jastrzębskim Węglu, w latach 1998-2002 był drugim trenerem słowackiej kadry juniorów.  Przez kolejnych osiem lat związany był z pierwszym zespołem seniorów, sięgając z nim po złoty medal Ligi Europejskiej. Teraz przed Palgutem kolejne wyzwanie, będzie prowadził reprezentację kadetów. Najważniejszą imprezą sezonu będzie styczniowy turniej kwalifikacyjny do mistrzostw Europy. Rywalem Słowaków będą młodzi siatkarze z Anglii, Bułgarii, Izraela, Portugalii i Polski.

Za kadrą kadetów już pierwszy obóz w Tręczynie. Jeszcze dzisiaj Słowacy powinni dotrzeć do Wrocławia, gdzie zaplanowano kolejne zgrupowanie. Podczas kilku dni ich formę trzykrotnie sprawdzą biało-czerwoni. Palgut w planach ma również sparingi z reprezentacją Czech oraz udział w Turnieju Nadziei Olimpijskich organizowanym w Nitrze na Słowacji.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved