Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Kamiński zadowolony z przejścia do Gdańska

Michał Kamiński zadowolony z przejścia do Gdańska

fot. CEV

Dobry skład opierający się na młodych doświadczonych zawodnikach oraz rokujących na osiągnięcie wysokich celów - to zdaniem atakującego Lotosu Trefla Gdańsk, Michała Kamińskiego, recepta na sukces zespołu znad Bałtyku w przyszłym sezonie ligowym.

W minionym sezonie mogliśmy obserwować twoją grę w Częstochowie. Teraz będziesz występować w gdańskim zespole. Co zadecydowało o twoich przenosinach nad morze?

Michał Kamiński:Po zeszłym sezonie gry w częstochowskim AZS-ie jestem bardzo zadowolony, przede wszystkim tym, że wróciłem do kraju i mogłem rozwijać się w tamtejszym klubie. Teraz cieszę się, że dostałem propozycję z Lotosu Trefl, w którym mamy dobry skład opierający się na młodych doświadczonych zawodnikach oraz rokujących na osiągnięcie wysokich celów.

Czy były jakieś propozycje gry z innych klubów polskich lub zagranicznych?Propozycję z Gdańska otrzymałem dosyć wcześnie. Potraktowałem ją poważnie, a żaden zawodnik myślący o swoim rozwoju nie odrzuca takiej oferty.

Rozpoczęliście treningi w Gdańsku. Głównie możemy was spotkać na plaży w Brzeźnie. Jak podoba ci się ta forma treningu na piasku?

Uważam, że jest to bardzo dobre wprowadzenie do przygotowań. Takie treningi na piasku mają bardzo korzystny wpływ na stawy, które wzmacniają się i są po takim cyklu przygotowane do treningów odbywających się już na hali, gdzie przeciążenia są największe.

Jak układa się współpraca z parą trenerską Luks/Serafin? Wojciech Serafin debiutuje w tej roli.

Miałem już okazję współpracować z trenerem Luksem podczas przygotowań kadry B do Uniwersjady, więc jego osoba jest mi dobrze znana i razem z trenerem Serafinem tworzą dobry duet trenerski.

* rozmawiała Anna Maszk
* więcej na sport.trefl.com

źródło: sport.trefl.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved