Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Mazury Grand Slam: Makowski/Popek walczyli, ale są poza turniejem

Mazury Grand Slam: Makowski/Popek walczyli, ale są poza turniejem

fot. archiwum

Jedyna polska męska para w kwalifikacjach World Tour w Starych Jabłonkach Michał Makowski/Dawid Popek pokonała amerykański duet Keenan/Mayer. W walce o awans do turnieju głównego uległa jednak Austriakom Müllnerowi i Wutzlowi.

Niespodzianką zapachniało już na początku spotkania. Faworyzowani Amerykanie w żaden sposób nie byli w stanie poradzić sobie ze znakomitymi zagrywkami Michała Makowskiego, dzięki którym biało-czerwoni odskoczyli na cztery oczka (8:4). Rywale próbowali zniwelować wciąż zwiększający się dystans, jednak mocna presja Polaków, problemy w przyjęciu i w konsekwencji liczne błędy skutecznie niweczyły ich wysiłki. Po kolejnej punktowej zagrywce Makowskiego grający koncertowo biało-czerwoni oddalili się na siedem punktów (18:11). Reszta była już formalnością. Polski duet zwyciężył 21:12.

W drugiej partii ekipa z USA poczęła stawiać skuteczniejszy opór. Po początkowej walce punkt za punkt Polacy za sprawą skutecznej postawy w bloku wypracowali dwupunktową przewagę (8:6). Chwilę później Dawid Popek zaserwował asa (10:7) i obraz na boisku zaczął nieco przypominać ten z poprzedniego seta: silne serwisy Polaków i błędy USA (15:9). Coraz bardziej zdenerwowani zawodnicy z Ameryki Północnej usiłowali odrabiać straty, jednak wciąż bez tzw. kropki na „i”. Przy stanie 17:13 Bradley Keenan nie mógł opanować nerwów, co skończyło się czerwoną kartką. W końcówce amerykańska para poprawiła grę w bloku i raz jeszcze podjęła walkę (17:19). Polacy zachowali zimną krew, zwyciężając ostatecznie 21:18.

Makowski/Popek [23] – Keenan/Mayer USA [10] 2:0
(21:12, 21:18)
Ostatnią przeszkodą polskiej pary na drodze do turnieju głównego byli Austriacy Müllner/Wutzl, sklasyfikowani o 44 miejsca wyżej w rankingu World Tour. Polacy nie grali już tak pewnie jak w pierwszym spotkaniu. Rozpoczęli od prowadzenia, jednak as Jörga Wutzla oddał inicjatywę w ręce ekipy austriackiej, która w krótkim czasie uzyskała kilkupunktową przewagę (10:5, 13:8). Polscy siatkarze nie kończyli ataków i z trudem „ciułali” potrzebne punkty. Również zagrywka nie sprawiała rywalom większych problemów. Przy stanie 16:10 wydawało się, że pierwszy set łatwo padnie łupem pary austriackiej. Jednak Polacy z akcji na akcję grali coraz lepiej. Poprawili zagrywkę i wykorzystując błędy przeciwników, odrobili straty. Po asie serwisowym Popka na tablicy wyników pojawił się remis 19:19. W końcówce polski duet imponował grą w obronie, jednak w decydujących momentach to doświadczenie Austriaków wzięło górę. Rozstrzygnęli seta na swą korzyść 24:22.

W drugiej partii polska para nie była już w stanie skutecznie stawić czoła rywalom. Ponownie najgroźniejszą bronią Austriaków okazała się zagrywka. Po kolejnym asie bardziej doświadczonego z austriackiej pary – Wutzla – dystans wzrósł do sześciu oczek (12:6). Rywale spokojnie kontrolowali rozwój wypadków na boisku. Przy stanie 16:12 nastąpiła powtórka z rozrywki z poprzedniego seta – Polacy złapali swój rytm gry, poprawili atak, co zaowocowało zniwelowaniem strat do jednego oczka (17:18). Na tym jednak koniec ich osiągnięć – po raz kolejny polska para nie wytrzymała napięcia. Ręka nie zadrżała za to Austriakom, którzy zwycięstwem 21:17 przypieczętowali swój awans do jutrzejszego turnieju głównego.

Makowski/Popek [23] – Müllner-Wutzl AUT [7] 0:2
(22:24, 17:21)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved