Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Aleksander Wołkow przejdzie operację

Aleksander Wołkow przejdzie operację

fot. archiwum

Środkowy bloku reprezentacji Rosji Aleksander Wołkow podda się operacji kolana. Podczas igrzysk olimpijskich odnowiła mu się stara kontuzja kolana, z którą siatkarz zmaga się już od zakończenia sezonu klubowego. Rosjanie z IO wrócili ze złotym medalem.

Teraz w planach mam operację. Czasem trzeba coś poświęcić, ja poświęciłem kolano. Co prawda nie wygląda ono za dobrze, ale nie szkodzi. Złoty medal wszystko rekompensuje. Operację przejdę najprawdopodobniej w Niemczech – powiedział Wołkow po powrocie z Londynu.

Komentując finałowy mecz, Wołkow stwierdził, że jemu i jego kolegom grało się bardzo ciężko. – Przegrywaliśmy 0:2 i już praktycznie niemożliwym było zmienić losy meczu, ale trener zrobił zupełnie nieoczekiwane zmiany i wygraliśmy. Nie pozostało nam nic innego, jak tylko grać, a ponieważ przegrywaliśmy, chcieliśmy coś w swojej grze zmienić. Myśleliśmy tylko o tym, jak zdobyć punkt, a nie o tym, czy wygramy, czy przegramy. Po trzecim secie dotarło do nas, że powoli zaczynamy rozpracowywać Brazylijczyków i ich grę – wyjaśnił Wołkow.

Siergiej Grankin dodał, że zarówno wspaniała gra Dmitirja Muserskiego, jak i wiara w zwycięstwo przyczyniły się do wygrania olimpijskiego złota. – Trzeba wierzyć do końca, do ostatniego punktu. Od początku wiedzieliśmy, że stać nas na wygranie meczu i to nam pomogło w trzecim secie. Oczywiście każdemu trzęsły się ręce, w końcu to igrzyska olimpijskie, ale udowodniliśmy, że możemy wygrywać. Przed finałem chcieliśmy zmienić naszą taktykę, lecz trener odradził. Popełnialiśmy dużo błędów na początku meczu, denerwowaliśmy się i gdzieś zgubiliśmy rytm gry. Potem zmieniliśmy wyjściową „szóstkę” i wróciliśmy do taktyki. W końcówce trzeciego seta dotarło do nas, że „ruszyliśmy” Brazylijczyków.15 sierpnia siatkarze otrzymali Order Przyjaźni – jedno z najwyższych odznaczeń Federacji Rosyjskiej z rąk prezydenta Władimira Putina. Siergiej Tietiuchin został również uhonorowany Orderem Honoru za wybitne zasługi dla ojczyzny.

 

źródło: championat.ru, rsport.ru, zenit-kazan.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved