Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Siatkarki ŁKS rozpoczęły przygotowania

Siatkarki ŁKS rozpoczęły przygotowania

fot. archiwum

Zespół ŁKS Commercecon Łódź już w nowym składzie rozpoczął przygotowania do kolejnego sezonu. Łodzianki trenują na razie na własnych obiektach, potem wyjadą na obóz do Sędziejowic, a następnie wezmą udział w kilku turniejach towarzyskich.

W poniedziałek w hali przy al. Unii Lubelskiej 2 po raz pierwszy przed tym sezonem spotkały się na treningu siatkarki drugoligowego ŁKS Commercecon Łódź. Pod okiem trenera Michała Cichego rozpoczęły przygotowania do kolejnego sezonu w II lidze kobiet. Łodzianki nadal występować będą w gr. 3 II ligi, a ich rywalami będą: AZS Politechnika Warszawska, AZS LSW Warszawa, AZS AWF Warszawa, ŁMLKS Łask, UKS Ozorków, Perła Złotokłos, Jedynka Łomża oraz AZS UMC Lublin.

Wśród 12 zawodniczek, które pojawiły się na pierwszym treningu, tylko siedem grało w ŁKS w poprzednim sezonie. Są to: rozgrywająca Patrycja Lipińska, środkowa Aleksandra Mielczarek, przyjmujące Marta Żmudzińska, Julia Gruszecka i wracająca po kontuzji Katarzyna Bakuła, atakująca Martyna Witkowska oraz libero Alicja Markiewicz. Pozostałe pięć zawodniczek to nowe twarze, chociaż dla kilku z nich jest to powrót do łódzkiej drużyny. W barwach ŁKS w tym sezonie zobaczymy rozgrywającą Katarzynę Łubis (ostatnio Budowlani Toruń), środkowe Paulinę Rolińską (powrót po kontuzji) i Klaudię Gajewską (MMKS Łęczyca), przyjmujące Katarzynę Buchalską (ostatnio Jedynka Aleksandrów Łódzki) i Karolinę Kłodzińską (MMKS Łęczyca). Podczas obozu w Sędziejowicach do zespołu dołączą środkowa Karolina Suwińska oraz atakująca Agnieszka Wołoszyn (obie ostatnio reprezentowały barwy ŁMLKS Łask), które obecnie rywalizują na boiskach plażowych podczas Grand Slam w Starych Jabłonkach. Zawodniczki ŁKS w niedawno zakończonych mistrzostwach Polski w siatkówce plażowej zajęły miejsca 7-8.

We wrześniu siatkarki ŁKS wezmą udział w kilku turniejach towarzyskich. 8 września wyjadą na turniej towarzyski pod czeską granicę, na zaproszenie Zorzy Wodzisław Śląski. Tydzień później łodzianki zaproszą na „piknik z siatkówką” swoich kibiców, a także najmłodsze adeptki tej dyscypliny sportu. W dniach 21-23 września podopieczne trenera Michała Cichego zagrają w Memoriale Krzysztofa Kowalczyka w Warszawie. Na 29 września zaplanowano w Łodzi turniej towarzyski o Puchar Firmy Commercecon, ale skład turnieju owiany jest jeszcze tajemnicą.Ligowe zmagania siatkarki ŁKS rozpoczną 13 października meczem we własnej hali z ŁMLKS Łask.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved