Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Sborna też bez Tietiuchina

Sborna też bez Tietiuchina

fot. archiwum

Igrzyska olimpijskie w Londynie, jak się okazuje, były graniczną datą zakończenia kariery reprezentacyjnej dla kilku zawodników ze światowej czołówki. Ogłosił  to już popularny Giba. Wiadomo też, że wśród reprezentantów Rosji nie zobaczymy Tietiuchina.

Zawsze mieliśmy mocny zespół w czasie igrzysk olimpijskich. Grałem w nich pięciokrotnie i myślę, że te cztery razy wcześniej też mieliśmy drużynę, która mogła wywalczyć złoto – wspomina Rosjanin. – Jedynym razem, gdy byliśmy słabsi, porównując z innymi zespołami, była Atlanta. Wtedy Włosi i Holendrzy byli dużo silniejsi od nas – dodaje.

Po rozgrywkach Ligi Światowej, w której rosyjska drużyna nie odniosła sukcesu, niewielu spodziewało się takiego wybuchu formy. Dodatkowym smaczkiem w zdobytym złotym krążku była walka w meczu finałowym. Brazylijczycy mieli w nim aż trzy piłki meczowe w trzeciej odsłonie. Rosjanom od początku nie szło, jednak te kilka akcji z trzeciego seta zapadnie im z pewnością w pamięci. – Wiele osób nie wierzyło już w nas. W czasie finału odwrócili się do nas plecami i wyszli po drugim secie. Jednak ci, którzy ufali nam, są dla nas najcenniejsi. Myślę, że pokazaliśmy nasz charakter.

Dla Rosjanina turniej olimpijski w Londynie był piątym w karierze, w czasie którego zdobył wyczekiwane od lat złoto. 37-letni Tietichin uznał, że będzie to odpowiedni moment i ukoronowanie jego reprezentacyjnej kariery. – Wiedziałem, że możemy zdobyć złoto. Inaczej w ogóle bym nie próbował tu być i opuściłbym zespół wcześniej – przyznał Tietiuchin i pokazując złoty krążek, dodał: – Ale teraz mam to i teraz mogę opuścić reprezentację.źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved