Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > PTPS Piła trenuje w pełnym składzie

PTPS Piła trenuje w pełnym składzie

fot. archiwum

Reprezentantka Serbii dołączyła do treningów drużyny PTPS-u Piła. Tijana Malesević  po wylądowaniu na warszawskim Okęciu udała się do Kleszczowa, ponieważ właśnie tam zespół z Piły przegotowuje się do sezonu 2012/2013.

Serbka jest ostatnią zawodniczką, na którą czekał zespół z Piły. Tijana Malesević jest młodą, perspektywiczną siatkarką – ma zaledwie 21 lat. Pierwsze sukcesy z reprezentacją osiągnęła już jako juniorka, zdobywając mistrzostwo Europy juniorek 2007, mistrzostwo juniorek krajów bałkańskich w tym samym roku. Z seniorkami zdobyła Mistrzostwo Europy w 2011 oraz brązowy medal World Grand Prix 2011. Wywalczyła również kwalifikację na igrzyska olimpijskie w Londynie.

Tijana Malesević jest zawodniczką wszechstronną. Może grać na pozycji przyjmującej, jak również wziąć na swe barki odpowiedzialność za atak. Z PTPS Piłą zawarła kontrakt na dwa lata. Serbka przez dwa ostatnie sezony reprezentowała barwy szwajcarskiego Volero Zurich, zdobywając z tym zespołem dwukrotnie mistrzostwo i Puchar Szwajcarii. Siatkarka jest bardzo szczęśliwa z tego powodu, że może grać w polskiej lidze. Dostrzegła, że Polacy interesują się tym sportem i wspierają swój klub na dobre i na złe. – Mam nadzieję, że to będą dwa piękne siatkarskie lata w mojej karierze – powiedziała.

 źródło: inf. własna, ptps.pila.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved