Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Czas na ostatnie sprawdziany przed ME juniorów

Czas na ostatnie sprawdziany przed ME juniorów

fot. archiwum

Reprezentacja Polski juniorów za niespełna dwa tygodnie rozpocznie walkę o tytuł najlepszej drużyny starego kontynentu. Zespół prowadzony przez Jacka Nawrockiego czekają teraz ostatnie sprawdziany przed najważniejszą imprezą tego sezonu.

Faza finałowa ME juniorów odbędzie się w Gdyni. Kilka tygodni temu, w pierwszej fazie przygotowań do tej imprezy nasi juniorzy rozegrali dwa kontrolne mecze z reprezentacją Rosji. W ostatnich mistrzostwach Europy juniorów, rozegranych w 2010 roku na Białorusi, to właśnie młoda ekipa „Sbornej” wywalczyła złote medale, a teraz będzie grupowym rywalem biało-czerwonych. Dwa sprawdziany z Rosjanami wygrali Polacy – 3:1 i 3:2.

To, że wygraliśmy z Rosją dwa mecze, nakręca nas jeszcze bardziej do dalszej pracy. Ale mecze na ME będą zupełnie inne. Presja wyniku będzie ciążyć na obu zespołach. A i Rosjanie będą bardziej zgraną drużyną niż teraz. Zrobimy jednak wszystko, aby w tym roku nie udało im się wyjść zwycięsko z potyczki z nami – powiedział Nikodem Wolański, rozgrywający reprezentacji Polski.

Później podopieczni trenera Jacka Nawrockiego mieli zgrupowanie w Spale, a w dniach 8-12 sierpnia przebywali na zgrupowaniu w Bułgarii. Tam nasi juniorzy rozegrali trzy spotkania. Dwukrotnie grali z gospodarzami, którzy szeroka kadrę podzielili na dwa zespoły. Z kadrą A Bułgarii Polacy przegrali 1:3, z drugą drużyną Bułgarów wygrali 3:1. Ciekawostką natomiast był rywal trzeci podczas tego wyjazdu – młody narodowy zespół Kuby, który przez miesiąc przebywa w Bułgarii na koszt tamtejszej federacji, a głównym celem pobytu jest pomoc w przygotowaniu Bułgarów do finałowego turnieju nad naszym Bałtykiem. Z Kubańczykami Polacy przegrali 0:3.A już wkrótce naszych juniorów czekają ostatnie sprawdziany przed „wielką bitwą” w ME juniorów. W dniach 20 i 21 sierpnia w Cetniewie ponownie dojdzie do konfrontacji z Rosjanami. Powtórka wyników z wcześniejszych dwóch spotkań jest mile widziana. Przypomnijmy, że mecze grupowe finałów mistrzostw Europy juniorów rozegrane zostaną w Gdyni i Randers. Zespoły z miejsc 5-6 zostaną wyeliminowane z rywalizacji. Pozostali będą walczyć w Gdyni o medale oraz lokaty 5-8.

Grupa I (Gdynia): Rosja, Polska, Serbia, Belgia, Włochy, Finlandia.
Grupa II (Randers): Bułgaria, Dania, Hiszpania, Turcja, Grecja, Niemcy.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved