Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Mazury Grand Slam po pierwszym dniu zmagań

Mazury Grand Slam po pierwszym dniu zmagań

fot. archiwum

Pierwszego dnia turnieju Mazury Grand Slam, odbywającego się w Starych Jabłonkach, rozegrane zostały mecze country quota kobiet, w których udział wzięły Niemki. Oba spotkania rozstrzygnęły się w dwóch partiach.

W poniedziałek rozpoczął się turniej Mazury ORLEN Grand Slam w Starych Jabłonkach. Jako pierwsze na piach nad jeziorem Szeląg Mały wybiegły zawodniczki z Niemiec, które musiały rozegrać krajowe preeliminacje. Wygrane pary jutro zmierzą się w żeńskich kwalifikacjach, które, miejmy nadzieję, przyniosą jak najwięcej emocji.

Swoje spotkania wygrały Bieneck/Großner oraz Banck/Walkenhorst. Warto dodać, że większość zawodniczek grających w preeliminacjach wzięła udział w niedawno rozegranych młodzieżowych mistrzostwach Europy do lat 23, które odbyły się w Holandii. Co więcej, pary z Niemiec znacznie przeszkodziły w końcowym sukcesie Polkom, Kindze Kołosińskiej i Darii Paszek. W spotkaniu o trzecie miejsce nasze reprezentantki przegrały wówczas z duetem Aulenbrock/Bieneck, a wcześniej w półfinale z Laboureur/Walkenhorst.

W Starych Jabłonkach zawodniczki zza naszej zachodniej granicy musiały stanąć jednak naprzeciw siebie. Bieneck/Großner pokonały duet Mersmann/Tillmann, choć mało brakowało, a to przegrane grałyby dalej. Z kolei w drugim z "niemieckich" pojedynków górą były Banck/Walkenhorst, wygrywając z Laboureur/Hüttermann także 2:0.Jutro w Starych Jabłonkach rywalizację w ramach country quota rozegrają panowie. Z kolei siatkarki rozpoczną już kwalifikacje. Początek zmagań na plaży Hotelu Anders od godz. 10.

Bieneck/Großner – Mersmann/Tillmann 2:0
(21:19, 21:19)

Banck/Walkenhorst – Laboureur/Hüttermann 2:0
(21:18, 21:17)

 

źródło: worldtour.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved