Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Duże zmiany w Szóstce Biłgoraj

Duże zmiany w Szóstce Biłgoraj

fot. archiwum

W ekipie żeńskiego drugoligowca - Szóstki Biłgoraj - zaszły duże zmiany kadrowe. W nowym sezonie zespół poprowadzi Roman Murdza. Doświadczonego szkoleniowca czeka ciężkie zadanie, gdyż musi zbudować zespół praktycznie od nowa.

Murdza zastąpi na ławce trenerskiej Adama Grabowskiego, a ostatnio prowadził ekipę AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, jednak w trakcie sezonu 2011/2012 został zwolniony. Rok wcześniej pod jego wodzą KSZO zajęło piąte miejsce w I lidze.

Po nieudanych próbach awansu na zaplecze PlusLigi Kobiet, drużynę z Biłgoraja opuściła liderka – Paula Rauch, która spróbuje swoich sił w spadkowiczu z ekstraklasy – Stali Mielec. Atakująca Szóstki nie jest jednak jedyną zawodniczką, która opuściła klub. Nowych pracodawców znalazły już rozgrywająca Karolina Filipowicz, Joanna Pietrzyk, Izabela Wszoła czy Katarzyna Gorczyca. W Zawiszy Sulechów występować będzie również Joanna Kocemba. Z poprzednich rozgrywek trener Murdza będzie miał do dyspozycji przede wszystkim Dominikę Żółtańską, Martynę Wyszomierską i Darię Kunderę.

Kadrę drugoligowca uzupełnią młode zawodniczki – Sylwia Obszyńska i Martyna Frączek, a także klubowe juniorki. Następczynią Pauli Rauch ma zostać młoda Maja Świątek, która ostatnio występowała w Bolesławie Rzeszów. Nową libero będzie Paulina Czekajska z PLKS Pszczyna.– Na pewno zanosi się dla nas na dużo trudniejszy sezon niż ostatnio. Po kadrowych ubytkach i mniejszym budżecie naszym celem będzie miejsce w czwórce. Nie może być jednak inaczej, skoro miasto niemal o 50 procent obcięło nam dotację. Cały czas jednak pracujemy nad kolejnymi transferami, przede wszystkim rozglądamy się za rozgrywającą, a także przyjmującą, bo na tych pozycjach zdecydowanie potrzebujemy kolejnych wzmocnień. Kiedy coś może się wyjaśnić? Trudno powiedzieć, chcielibyśmy jednak jak najszybciej załatwić sprawy kontraktowe i zgrywać zespół – tłumaczy kierownik Szóstki – Ziemowit Kuliński.

Drużyna Szóstki Biłgoraj trenuje już od 1 sierpnia na własnych obiektach. W zajęciach uczestniczy 12 zawodniczek. Na połowę sierpnia zaplanowano obóz przygotowawczy, a 7-8 września odbędzie się już tradycyjny turniej Sitogród, w którym mają wystąpić oprócz gospodyń – AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, AZS Gliwice, Zawisza Sulechów oraz Tomasovia Tomaszów Lubelski. Później ekipa trenera Murdzy wyjedzie również na turniej do Tomaszowa Lubelskiego. Przypomnijmy, że pierwsza kolejka grupy czwartej drugiej ligi kobiet odbędzie się 29 września.

źródło: Dziennik Wschodni

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved