Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Cudziło/Kołodziejczyk wygrywają III Turniej Grand Prix Staszowa

Cudziło/Kołodziejczyk wygrywają III Turniej Grand Prix Staszowa

fot. archiwum

12. sierpnia na terenie rekreacyjnym „Zalewu nad Czarną" odbył się trzeci i ostatni turniej eliminacyjny Grand Prix Staszowa w siatkówce plażowej. O miano najlepszych ubiegało się 16 par. Po raz pierwszy goryczy porażki doznał duet Błaszczyk/Leks.

Zła pogoda nie odstraszyła uczestników. W zmiennych warunkach atmosferycznych toczyła się walka o zwycięstwo w turnieju. Do rozgrywek stawiły się pary z Kielc, Biłgoraja, Krakowa, Buska oraz Staszowa. Faworytami byli zwycięzcy dwóch poprzednich turniejów – Damian Błaszczyk/Karol Leks.

W pierwszym półfinale stanęli naprzeciw siebie dwa zespoły z Kielc – Łukasz Cudziło/Piotr Kołodziejczyk oraz Andrzej Kowalski/Michał Mitręga. Ci pierwsi ostatecznie wygrali 21:16 i awansowali do finału. Drugi pojedynek półfinałowy zapowiadał się niezwykle pasjonująco, bowiem faworyzowani gospodarze Damian Błaszczyk i Karol Leks zmierzyli się z Hubertem Mogielski m i Igorem Parszowskim z Kielc. Zwycięsko z tego pojedynku wyszli staszowianie, którzy wygrywając 21:18, stanęli przed szansą wygrania po raz trzeci z rzędu.

W pojedynku o trzecie miejsce, premiowanym awansem do turnieju finałowego, lepsza okazała się para Mogielski/Parszowski, pokonując 21:16 duet Kowalski/Mitręga. Finał zapowiadał się pasjonująco. Ostatecznie Łukasz Cudziło i Piotr Kołodziejczyk pokonali 21:17 Damiana Błaszczyka i Karola Leksa, którzy po raz pierwszy musieli zadowolić się drugim miejscem w turnieju.Organizatorami zawodów byli: IUKS Integro Staszów oraz OSiR Staszów przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta i Gminy Staszów. Finał Grand Prix Staszowa w Siatkówce Plażowej odbędzie się 26 sierpnia, a wystąpi w nim 12 najlepszych par z turniejów eliminacyjnych.

Wyniki III turnieju:
1. Łukasz Cudziło/Piotr Kołodziejczyk – Kielce
2. Damian Błaszczyk/Karol Leks – Staszów
3. Hubert Mogielski/Igor Parszowski – Kielce
4. Andrzej Kowalski/Michał Mitręga – Kielce
5-6. Artur Grasza/Dawid Sobaszek – Biłgoraj
5-6. Marcin Babiarczyk/Mateusz Stępień – Kielce
7-8. Patryk Grosicki/Piotr Jawor – Staszów
7-8. Karol Chodyna/Kamil Ślusarczyk – Staszów/Kraków

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved