Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Anna Werblińska: Muszyna ma szanse na mistrzostwo Polski

Anna Werblińska: Muszyna ma szanse na mistrzostwo Polski

fot. archiwum

Mimo iż pierwszego sezonu w Muszynie Anna Werblińska nie może zaliczyć do udanych, teraz jest dobrej myśli. - Jest fajna atmosfera, dobry zespół, są szanse na mistrzostwo - tłumaczyła, dodając, że jej recepta na sukces to realizować swą grę z uśmiechem.

Pierwszy sezon w Muszynie nie był dla pani zbyt udany. Wszyscy oczekiwali skuteczniejszej i lepszej gry.

Anna Werblińska: – To prawda, nie było łatwo. Byłam po kontuzjach, potem przyplątała się kolejna, tym razem brzucha. Starałam się jak mogłam, ale kiedy człowiek jest wybity z rytmu, to ciężko jest dorównać innym dziewczynom.

Jak pani ocenia poprzedni sezon? Była szansa na złoto, ale uciekła. Co trzeba zrobić teraz by wygrać?– Na pewno należy dać z siebie 100 proc., a nawet więcej. Mamy teraz od początku prawie cały zespół (obecnie Helenne Rousseaux jest na zgrupowaniu kardy). Z przygotowaniami będzie łatwiej. Kontuzje, które były w tamtym sezonie, zostały wyleczone. Wydaje się, że teraz powinno być dobrze. Jest fajna atmosfera. Dziewczyny zza granicy się szybko zaaklimatyzowały. Jest dobry zespół, są szanse na mistrzostwo, ale to się okaże na koniec sezonu. Jednak innej recepty nie ma jak trenować, trenować, i jeszcze raz trenować. Realizować swoją grę, z uśmiechem i radością.

Tego chyba zabrakło w poprzednim sezonie.

– Tak to można określić. Ale teraz już tego nie będzie brakowało. Bo każda z nas umie i lubi się uśmiechać. Wydaje się, że to będzie naszą siłą.

Już na pierwszym spotkaniu organizacyjnym można było to odczuć. Większość zespołu stanowią nowe zawodniczki, a mimo to nie było tego widać. Emanowała z was radość i życzliwość.

– To chyba dlatego, że znamy się z parkietów. Nowe tak naprawdę są Sanja Popović i Valentina Serena. Ale obie niemal natychmiast się do zespołu przyjęły i odbierają na tej samej fali. Są bardzo sympatyczne i miłe, a Sanja lubi żartować. Ta atmosfera z pewnością będzie procentować w grze zespołu, w dążeniu do wyznaczonego celu.

 

źródło: mksmuszynianka.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved