Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Rachel Rourke: Chcę grać coraz lepiej

Rachel Rourke: Chcę grać coraz lepiej

fot. archiwum

- Jestem bardzo podekscytowana możliwością gry w Lidze Mistrzyń. To szansa zarówno dla Atomu, jak i dla mnie samej, aby zobaczyć, jak wygląda nasza gra w zestawieniu z najlepszymi zawodniczkami z całego świata - mówi Rachel Rourke, nowy nabytek Atomu.

Rachel, ostatni sezon spędziłaś w zespole Banku BPS Muszynianki Fakro. Dlaczego zdecydowałaś się na zmianę klubu?

Rachel Rourke:Poczułam, że dostanę tu więcej szans na grę. Sopot to nowe miasto, nowa drużyna i nowy sztab szkoleniowy.

Miałaś oferty z innych klubów? Zdradzisz nam, jakie jeszcze zespoły się tobą interesowały i dlaczego ostatecznie wybrałaś Atom Trefl Sopot?Rozglądałam się po kilku krajach, ale bardzo zależało mi na tym, by zostać w Polsce i grać w jednym z tutejszych klubów przez następny sezon. W tej chwili potrzebuję stabilności, a pozostanie w Polsce mi ją zapewni. Oczywiście możliwość gry w Lidze Mistrzyń także była bardzo istotnym wymogiem, który Atom Trefl Sopot spełnił.

Z Atomem Treflem Sopot będziesz grała zarówno w lidze polskiej, jak i Lidze Mistrzyń. Podobnie jak rok temu, będzie to zatem ciężki sezon z wieloma podróżami i dwoma meczami w tygodniu. Co zrobić, by sprostać temu tempu?

Jestem bardzo podekscytowana możliwością gry w Lidze Mistrzyń. To szansa zarówno dla Atomu, jak i dla mnie samej, aby zobaczyć, jak wygląda nasza gra w zestawieniu z najlepszymi zawodniczkami z całego świata, grającymi w Europie. Mecze dwa razy w tygodniu i związane z tym podróże to część siatkówki i trzeba do tego przywyknąć. Dla mnie nie jest to problemem.

Skład zespołu został mocno przebudowany. Co sądzisz o jego obecnym wyglądzie?

Myślę, że to będzie bardzo silna drużyna, pomimo tego, że zbudowana na nowo. Sądzę, że w tym sezonie dobrze się spiszemy. Nie potrafię jednak powiedzieć dokładnie, czego oczekuję od zespołu, bo nie znam moich koleżanek z drużyny. Póki co mam swoje cele na ten sezon, aby grać coraz lepiej w każdym z poszczególnych elementów.

* rozmawiała Katarzyna Wirkowska

źródło: atomtrefl.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved