Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga bliska pozostania w Kielcach

PlusLiga bliska pozostania w Kielcach

fot. archiwum

Wiele wskazuje na to, że rozgrywki PlusLigi pozostaną w Kielcach. Po wycofaniu się Farta jego miejsce zająć ma inna ekipa ze stolicy województwa świętokrzyskiego. Oficjalną informację poznamy najprawdopodobniej w najbliższym tygodniu.

Po wycofaniu głównego sponsora Farta Kielce, Przedsiębiorstwa Robót Inżynieryjnych Fart, wiele wskazywało, że kieleccy kibice będą musieli pożegnać się z PlusLigą. Równie szybko pojawiły się jednak głosy, że miejsce Farta zająć ma nowa ekipa ze stolicy województwa świętokrzyskiego. Wiele wskazuje na to, że przedsięwzięcie zakończy się sukcesem i już wkrótce drużyna rozpocznie przygotowania do sezonu. – Rzeczywiście jest taka szansa, że w tym tygodniu zaczniemy – mówi Jacek Sęk, jeden z inicjatorów nowego klubu, prezes Świętokrzyskiego Związku Piłki Siatkowej.

Jak to możliwe? Drużyny występujące w PlusLidze są spółkami akcyjnymi. W przypadku wycofania się sponsora, sprzedaje on udziały PlusLidze, która następnie odsprzedaje je zainteresowanemu podmiotowi, w tym przypadku nowemu stowarzyszeniu. Do finalizacji transakcji brakuje jedynie podpisu prezesa Farta Kielce, który czeka już tylko na pieniądze za udziały przekazane PlusLidze, co może nastąpić już w najbliższym tygodniu. Działacze nowo powstającego klubu wydają się być jednak pewni pomyślnego rozwiązania sprawy, bowiem już wkrótce klub ma rozpocząć treningi. W chwili obecnej nie wiadomo kto będzie sponsorem tytularnym drużyny (wiadomo jednak, że będzie to firma z województwa świętokrzyskiego). Drużynę wspierać będą także władze miasta oraz Urząd Marszałkowski i mniejsi sponsorzy.

Nieoficjalnie mówi się, że trenerem nowej drużyny ma zostać Dariusz Daszkiewicz, który wywalczył z kielecką ekipą awans do PlusLigi, a następnie prowadził ją w PlusLidze. W ostatnim sezonie Daszkiewicz trenował zespół występujący w I lidze kobiet – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. W przyszłym sezonie w kieleckiej ekipie mieliby znaleźć się także Wojciech Gradowski (poprzedni sezon spędził w Delekcie Bydgoszcz) oraz Robert Milczarek (były zawodnik Skry Bełchatów). Więcej szczegółów odnośnie składu drużyny poznamy dopiero po oficjalnym przyznaniu miejsca stowarzyszeniu.źródło: cksport.pl, echodnia.eu, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved