Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Para Lech/Wojtasik została mistrzem Polski w siatkówce plażowej

Para Lech/Wojtasik została mistrzem Polski w siatkówce plażowej

fot. archiwum

Jarosław Lech i Damian Wojtasik zostali mistrzami Polski Beach Ball Tour w Niechorzu. W finale pokonali broniących tytułu Piotra Janiaka i Sebastiana Sobczaka. Brązowe medale nieoczekiwanie trafiły do będących niespodzianką turnieju Maciejów Kosiaka i Rudola.

To był fantastyczny weekend dla pary Jarosław Lech, Damian Wojtasik. Pierwszy raz sięgnęli po złote medale, będąc niepokonanym duetem przez cały turniej. Forma, jaką zaprezentowali w Niechorzu, była bardzo wysoka i zasłużenie wygrali najważniejszy turniej w sezonie. Okazało się, że najtrudniejszą przeprawą w turnieju był dla nich półfinał z czarnym koniem turnieju, parą Kosiak, Rudol. Pierwszy set należał zdecydowanie do Wojtasika i Lecha, który wygrali 21:12. W drugim secie do głosu doszli młodzi zawodnicy, którzy wygrali po wyrównanej walce 21:19. Tie-break był bardzo zacięty i dopiero w końcówce Wojtasik z Lechem przechylili szalę na swoją korzyść. Wygrali 15:13 i uzupełnili skład finału.

W pierwszym półfinale broniący tytułu Mistrzów Polski Piotr Janiak, Sebastian Sobczak nieoczekiwanie pokonali parę numer jeden, niepokonanych do tego momentu Dominika Witczaka i Rafała Matusiaka. Mecz o dziwo od początku toczył się pod dyktando Sobczaka i Janiaka, którzy dominowali zarówno w pierwszym, jak i drugim secie. Wygrali oni pewnie 2:0 i zapewnili sobie miejsce w finale.

Dla Rafała Matusiaka i Dominika Witczaka turniej zakończył się sporym rozczarowaniem. W meczu o brąz nieoczekiwanie przegrali z rewelacyjną parą Kosiak, Rudol, na którą nikt przed turniejem nie stawiał. Dla nich brązowy medal to największy sukces w seniorskiej siatkówce. Należą im się duże słowa pochwały, bo swoją postawą w całym turnieju zasłużyli na medal i wydaje się, że ta para ma bardzo duży potencjał na lepsze wyniki nie tylko w Polsce, ale i na arenie międzynarodowej. Witczak i Matusiak skończyli turniej na czwartym miejscu i na pewno ich oczekiwania były wyższe niż osiągnięty wynik.Finał był jednym z najlepszych spotkań podczas całego weekendu w Niechorzu. Para Sobczak, Janiak rozkręcała się z meczu na mecz i wydawało się, że może obronić tytuł Mistrzów Polski. Lech z Wojtasikiem grali przez cały turniej równo i do finału przystępowali bez porażki. Jak się później okazało, mniejsza liczba spotkań okazała się kluczem do zwycięstwa. Pierwszy set należał zdecydowanie do Wojtasika i Lecha, którzy wygrali 21:13. W drugim secie sytuacja odwróciła się o 180 stopni. To Sobczak z Janiakiem przejęli inicjatywę i wygrali 21:2. Tie-break był pięknym ukoronowaniem turnieju. Początek był zacięty, ale z biegiem czasu broniący tytułu Mistrzów Polski Sobczak z Janiakiem zaczęli słabnąć i nie byli w stanie dotrzymać kroku rywalom. Końcówka tie-breaka należała do Damiana Wojtasika i Jarosława Lecha, wygrali oni 15:9 i cieszyli się ze zdobycia złotych medali Mistrzostw Polski. To z pewnością zasłużony i największy sukces tej pary. Srebro dla ubiegłorocznych Mistrzów Sobczaka i Janiaka to również doskonały wynik i nie można mówić tutaj o rozczarowaniu.

Turniej w Niechorzu był udany pod każdym względem, zarówno organizacyjnym, jak i sportowym. Dopisała pogoda oraz kibice, którzy licznie stawiali się we wszystkich dniach turnieju w Niechorzu. Po zakończeniu zawodów można sobie życzyć, żeby każdy następny finał miał właśnie taki wysoki poziom jak tegoroczny turniej.

Wyniki

Półfinały:
Piotr Janiak/Sebastian Sobczak – Dominik Witczak/Rafał Matusiak 2:0

(21:15, 21:16)

Jarosław Lech/Damian Wojtasik – Maciej Rudol/Maciej Kosiak 2:1
(21:12, 19:21, 15:13)

Mecz o 3. miejsce:
Maciej Rudol/Maciej Kosiak – Dominik Witczak/Rafał Matusiak 2:0
(21:19, 21:13)

Mecz o 1. miejsce
Jarosław Lech/Damian Wojtasik – Piotr Janiak/Sebastian Sobczak 2:1
(21:13, 12:21, 15:9)

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved