Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Monika Brzostek i Kinga Kołosińska mistrzyniami Polski

Monika Brzostek i Kinga Kołosińska mistrzyniami Polski

fot. archiwum

Monika Brzostek i Kinga Kołosińska to tegoroczne mistrzynie Polski w siatkówce plażowej. Triumfatorki Beach Ball Tour w finale pokonały Agatę Lewicką i Jagodę Gruszczyńską. Brązowy medal przypadł w udziale parze Martyna Wardak/Joanna Wiatr.

To był fantastyczny turniej dla pary Monika Brzostek, Kinga Kołosińska, które udowodniły, że w Polsce nie mają sobie równych. Panie przez cały turniej nie straciły seta, co świadczy o ogromnej sile tego duetu oraz o doskonałej formie tej pary podczas turnieju w Niechorzu. W półfinale Brzostek i Kołosińska nie dały żadnych szans parze Martyna Wardak, Joanna Wiatr. Był to prawdziwy koncert gry. Pierwszy set to dominacja Brzostek i Kołosińskiej, które wygrały 21:10. Drugi set to była prawdziwa demolka. Na boisku grała tylko jedna para, a zwycięstwo 21:7 zrobiło wrażenie na obserwatorach.

Drugi półfinał był bardziej zacięty. Dorota Strąg i Barbara Sroka bardzo dzielnie stawiały opór niepokonanej parze Agata Lewicka, Joanna Gruszczyńska. Pierwszy set był bardzo zacięty i zakończył się grą na przewagi. Lepiej końcówkę seta rozegrały Lewicka i Gruszczyńska i wygrały 22:20. Drugi set toczył się już pod dyktando Lewickiej i Gruszczyńskiej. Sroka i Strąg ambitnie próbowały odrobić straty, ale nie potrafiły odwrócić losów spotkania i ostatecznie przegrały drugiego seta 21:16.

W finale spotkały się dwie niepokonane dotychczas pary, więc można było spodziewać się bardzo zaciętego spotkania. Niestety tak się nie stało. Monika Brzostek i Kinga Kołosińska zdecydowanie dominowały w tym meczu. Od początku narzuciły swój styl rywalkom i cały czas kontrolowały przebieg spotkania finałowego. Lewicka i Gruszczyńska próbowały nawiązać walkę, ale nie były w stanie zagrozić faworytkom. Pierwszy set zakończył się wynikiem 21:11. W drugim secie sytuacja nie uległa zmianie. Brzostek z Kołosińską grały pewnie i efektownie. Wygrały w drugim secie 21:13 i pewnie sięgnęły po złote medale mistrzostw Polski kobiet w siatkówce plażowej. Srebro przypadło Lewickiej i Gruszczyńskiej, a brązowe medale zdobyły Martyna Wardak i Joanna Wiatr. Pokonały one w meczu o brąz Dorotę Strąg i Barbarę Srokę w dwóch setach.Mistrzostwa zakończyły się wielkim zwycięstwem pary Kołosińska, Brzostek. Jedyne co martwi, to tylko dziewięć par startujących w eliminacjach do turnieju głównego. Wszyscy mają jednak nadzieję, że za rok poprawi się frekwencja, a pozostałe pary postarają się przerwać hegemonię Kołosińskiej i Brzostek.

Półfinał

Monika Brzostek/Kinga Kołosińska – Martyna Wardak/Joanna Wiatr 2:0
(21:10, 21:7)
Agata Lewicka/Jagoda Gruszczyńska – Dorota Strąg/Barbara Sroka 2:0
(22:20, 21:16)

Mecz o 3 miejsce
Martyna Wardak/Joanna Wiatr – Dorota Strąg/Barbara Sroka 2:0
(21:7, 21:15)

Finał
Brzostek/Kołosińska – Lewicka/Gruszczyńska 2:0

(21:11, 21:13)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved