Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > MKS Kalisz wznowił treningi

MKS Kalisz wznowił treningi

fot. archiwum

Kaliszanie rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu w II lidze. W najbliższych dniach podopieczni Mariana Durleja i Andrzeja Płócienniczaka będą szlifować formę podczas okresu wprowadzającego w terenie oraz na zajęciach w siłowni.

Siatkarze z najstarszego miasta w Polsce trenują od zeszłego poniedziałku. Przez pierwsze dwa tygodnie skupiają się nad ogólną wytrzymałością, pracując w terenie i na siłowni. W drugiej połowie sierpnia rozpoczną zajęcia w hali. Następnie przystąpią do serii gier sparingowych. W dniach 14-15 września kaliski klub będzie organizatorem turnieju, w którym uczestniczyć mają pierwszoligowe zespoły. Na chwilę obecną z drużyną trenuje 11 zawodników. Od września dołączy do nich Bartosz Łazarowicz, który już w zeszłym roku pełnił rolę drugiego atakującego. Przed nowym sezonem kaliski klub pozyskał takich graczy jak przyjmujący Jakub Rohnka, środkowy Bartosz Konieczny (obaj Ślepsk Suwałki), rozgrywający Michał Pękalski (TSV Mansard Sanok) i środkowy Tobiasz Piechociński (Maraton Świnoujście). Do składu pierwszej drużyny włączony został również Jakub Klimański, który w ubiegłym sezonie solidnie prezentował się w drugim zespole na boiskach III ligi.

Zespół z Kalisza został znacznie odmłodzony, bowiem z ekipy Durleja odeszli tacy doświadczeni zawodnicy jak Błażej Kuna, Patryk Spychała i Michał Makowski. Wspomniana trójka była trzonem kaliskiej drużyny. Warto dodać, że nad Prosną nie ujrzymy już Bartosza Odwarznego, który w trakcie okresu roztrenowania nabawił się kontuzji. Oznacza to, że pewne miejsce w podstawowym składzie na pozycji libero będzie miał Michał Wroniecki. Brak Odwarznego będzie z pewnością sporą stratą dla kaliszan, bowiem siatkarz ten niejednokrotnie ratował swój zespół z opresji.

Nowy sezon II ligi wystartuje 13 października. W pierwszym meczu MKS zagra na wyjeździe z AZS UZ Zielona Góra. – Chcemy ugrać jak najwięcej. Jesteśmy w stanie powalczyć o górną część tabeli – twierdzi drugi trener MKS, Andrzej Płócienniczak.Ciekawe, o jakie cele zespół MKS chce walczyć, skoro odeszło wielu doświadczonych zawodników. W ich miejsce przyszli młodzi, ambitni i zdeterminowani do walki o każdą piłkę siatkarze. Czy właśnie ta młodzież, która teraz solidnie trenuje, utrzyma ciężar gry? O tym dowiemy się na koniec przyszłego sezonu.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved