Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Michał Makowski: Wyjść na boisko i pokonać wszystkich

Michał Makowski: Wyjść na boisko i pokonać wszystkich

fot. archiwum

Już od jutra w Starych Jabłonkach rusza turniej Mazury Grand Slam 2012. W środę jako pierwsi z polskich par męskich na boiska wybiegną Michał Makowski i Dawid Popek. - Chcemy zagrać jak najlepiej - przyznaje przed zawodami Michał Makowski.

Jak ważną część w waszych przygotowaniach sezonowych mają przygotowania do World Touru w Starych Jabłonkach?

Michał Makowski: – World Tour jest dla nas przygodą, możliwością sprawdzenia się na arenie międzynarodowej. Pewnie, że to dla nas ważny turniej, bo chcemy zagrać jak najlepiej. Chcemy pokazać, że też grać potrafimy!

Czy występ w finale mistrzostw Polski wpłynie jakoś na waszą postawę za tydzień?Niestety, Niechorze nam się nie udało. Zajęliśmy siódme miejsce, nie jesteśmy z tego zadowoleni i chcemy jednak udowodnić, że mimo słabej gry w najważniejszym turnieju to na przekroju całego sezonu jesteśmy dobrymi zawodnikami.

Jesteście pierwszą polską parą męską, która wyjdzie na piach w Starych Jabłonkach. Nie czujecie presji?

Nie czujemy raczej presji. Wiemy co trzeba zrobić: wyjść na boisko i pokonać wszystkich, a czy się to uda, okaże się. Mam nadzieję, że kibice nam w tym pomogą.

Jakie stawiacie sobie cele przed tymi zawodami?

Chcemy awansować do turnieju głównego. Będzie to ciężkie zadanie, ale może się uda. Na pewno zagramy na 120% swoich możliwości.

Czy to, że na trybunach zasiądą polscy kibice, ma dla was duże znaczenie? Czy może skupiacie się tylko na grze i dążeniu do wygranej?

Jak wszyscy wiedzą, polscy kibice są najlepsi na świecie. Każdy zdaje sobie sprawę, że to trzeci zawodnik na boisku, a to duże wsparcie. Najważniejsze dla nas to nie stracić ich zaufania, bo na pewno gorzej gra się bez nich.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved