Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Mauro Berruto: Jestem dumny z mojego zespołu

Mauro Berruto: Jestem dumny z mojego zespołu

fot. archiwum

- Jestem niezwykle dumny z mojego zespołu, ponieważ udowodniliśmy sobie i całemu krajowi, że nie jest wstydem upaść. Liczy się to, jak się z tego podnosisz - powiedział po meczu o trzecie miejsce Mauro Berruto. Jego podopieczni pokonali Bułgarię 3:1.

Trener reprezentacji Włoch, Mauro Berruto, na pomeczowej konferencji nie krył satysfakcji z medalu. – W sporcie takim jak siatkówka, gdzie jest 220 narodowych federacji, bycie trzecim na świecie to ogromne osiągnięcie – powiedział z lekkim patosem. – To było maksimum tego, co mogliśmy zrobić. Musimy sobie uzmysłowić, że są dwie drużyny lepsze od nas. Nasza reprezentacja ostatni raz na olimpijskim podium stawała w 2004 roku. Teraz jest czas, by wspiąć się na najwyższy poziom. Znów jesteśmy na podium i dobrze jest się do tego przyzwyczaić. Ten medal będzie dla nas paliwem do dalszej pracy, by iść i osiągnąć to najwyższe miejsce na podium. Jestem niezwykle dumny z mojego zespołu, ponieważ udowodniliśmy sobie i całemu krajowi, że nie jest wstydem upaść. Liczy się to, jak się z tego podnosisz. Jestem naprawdę poruszony i dumny z mojej drużyny.

Mimo porażki w meczu o brąz, także Najden Najdenow, trener Bułgarii, miał powody do zadowolenia. – Nie możesz być szczęśliwy, kiedy przegrywasz, ale zagraliśmy dobry mecz. Straciliśmy zbyt dużo punktów w kontrze, poza tym Włosi mieli bardzo dobrą zagrywkę w tym spotkaniu. Jesteśmy naprawdę młodą drużyną. Większość z moich zawodników zagrała po raz pierwszy na igrzyskach olimpijskich, tak więc jesteśmy zadowoleni z wyniku.

O sile włoskiej zagrywki jako jednym z czynników, który przyczynił się do zwycięstwa Azzurrich, wspominał też po meczu bułgarski libero, Teodor Salparow. – Tak bardzo chcieliśmy wygrać to spotkanie. W grupie pokonaliśmy Włochów 3:0, ale dzisiaj to był zupełnie inny mecz. Zagrywali naprawdę bardzo dobrze. Czwarte miejsce dla nas jest jak złoty medal. Kiedy tu przyjechaliśmy, ludzie mówili, że to niemożliwe, żebyśmy skończyli na piątym, szóstym czy siódmym miejscu. Ale my graliśmy bardzo dobrze, jak zupełnie nowa drużyna.Włosi z kolei podkreślali, jak trudny był ten mecz o brązowy medal. – Nie było łatwo. Musieliśmy się podnieść po porażce z Brazylią w półfinale, kiedy to nie graliśmy w ogóle. To jest olimpijski medal. Dla nas jest ważne to, że wracamy do kraju z medalami na szyi – podkreślił Luigi Mastrangelo.

– Nie każdy jest w stanie zdobyć medal. Naprawdę dobrze nam dzisiaj szło od początku do końca. Dobrze zagrywaliśmy. Było naprawdę ciężko, ale teraz mamy brąz – dodał Cristian Savani.

Nieco inne odczucia od kolegów z zespołu miał Dragan Travica, dla którego to był pierwszy w życiu występ na igrzyskach olimpijskich. – To był dla nas trudny mecz. Mieliśmy dzisiaj rano trening i wszyscy byliśmy bardzo zdenerwowani, ale walczyliśmy twardo o zwycięstwo. Te igrzyska są specjalne, teraz jak wziąłem w nich udział, to wiem jaka jest różnica. Tu jest inna atmosfera niż na normalnych zawodach, jest niesamowita – zakończył swą wypowiedź rozgrywający włoskiej drużyny.

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Igrzyska Olimpijskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved