Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Jizhong Wei: Mamy obowiązek zapewnić graczom uczciwą grę

Jizhong Wei: Mamy obowiązek zapewnić graczom uczciwą grę

fot. archiwum

Prezydent FIVB Jizhong Wei na konferencji kończącej rozgrywki olimpijskie wyraził nadzieję, że w przyszłości przy meczach siatkówki plażowej oraz na imprezach siatkarskich najwyższej rangi będzie używać się znacznie więcej technologii.

Jizhong Wei powiedział, że jego pragnieniem jest, aby FIVB nadal kontynuowała swoją działalność w kwestii użycia technologii, która powinna przyczynić się do ulepszenia siatkówki. Obecnie testuje się metody pozwalające zobaczyć, czy piłka zmieściła się w polu, czy też wyszła na aut. Można sprawdzić również ewentualne dotknięcie siatki przez konkretnego gracza. Szef FIVB na konferencji prasowej kończącej rozgrywki w ramach igrzysk olimpijskich stwierdził, iż ma nadzieję, że środki te zostaną wprowadzone do ogólnego użytku do czasu kolejnych mistrzostw świata, które odbędą się w 2014 roku, w Polsce (mężczyźni) oraz we Włoszech (kobiety). – Będziemy doskonalić wykorzystywanie technologii, zwłaszcza na liniach końcowych oraz nad siatką, aby jak najlepiej rozwiązywać sytuacje sporne – powiedział. – Jako międzynarodowa federacja mamy obowiązek zapewnić graczom uczciwą grę – dodał. – Mamy służyć zawodnikom pomocą, a nie kontrolować ich przez cały czas. Nie może być tak, że cztery lata ciężkich przygotowań zostaną zaprzepaszczone przez jedną błędną decyzję sędziego. Jako FIVB czujemy się za to odpowiedzialni – stwierdził.

Oceniając igrzyska po frekwencji kibiców, zarówno siatkówka halowa, jak i jej plażowa wersja są w bardzo dobrej kondycji. Widowiska siatkarskie regularnie śledziło na żywo około 15 tysięcy fanów. Taki rezultat sprawił, że dyscyplina ta była jedną z popularniejszych podczas londyńskiego turnieju. Mimo iż oba rodzaje siatkówki są stosunkowo nowe dla brytyjskiego społeczeństwa, jest szansa, że dzieci i młodzież w tym kraju, zainspirowane wydarzeniami w Horse Guard’s Parade oraz Earl’s Cort, będą chciały spróbować swoich sił w tych grach. Niewątpliwie przyczyni się to do rozwoju tych dyscyplin w Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. – Niemal każdy siatkarski pojedynek rozgrywany był przy komplecie publiczności. Chciałbym z tego miejsca podziękować wszystkim widzom, którzy przybyli, aby wspierać zawodników. To jest właśnie największa spuścizna igrzysk olimpijskich w Londynie – powiedział Wei.

Po raz pierwszy w historii Brytyjczycy mieli swoich przedstawicieli na igrzyskach, zarówno w siatkarskich zmaganiach pań, jak i panów. Brytyjskie pary wystartowały również w siatkówce plażowej. Reprezentacja kobiet w meczu z Algierią zanotowała swoje pierwsze olimpijskie zwycięstwo, niestety męska ekipa nie wygrała żadnego z pięciu spotkań. Podobnie sytuacja wyglądała, jeśli chodzi o plażówkę. Panie zwyciężyły w spotkaniu otwarcia, panowie zaś przegrali wszystkie swoje pojedynki. Mimo iż występy te nie były zbyt udane, według Jizhon Wei brytyjska federacja nadal powinna inwestować w siatkówkę i aktywnie ją rozwijać. – Oni (Brytyjczycy – przyp. red.) poczynili ogromne postępy w ciągu tych czterech lat, zwłaszcza że nie mam tam zbyt wielkiej konkurencji. Spotkałem się z kapitanem żeńskiej drużyny oraz czołowymi zawodnikami męskiej ekipy. Rozmawiałem też z przedstawicielami federacji Anglii oraz Szkocji. Jesteśmy gotowi dalej wspierać brytyjską siatkówkę. Liczę, że jak najszybciej przedstawią nam program dalszego rozwoju – na zakończenie powiedział prezydent FIVB.źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved