Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga z SPS-em, ale bez Częstochowianki

II liga z SPS-em, ale bez Częstochowianki

fot. archiwum

Kilka miesięcy temu rozbrzmiewał temat ewentualnej fuzji częstochowskich drużyn. Do formalnego połączenia nie doszło, ale w przyszłym sezonie występować będzie tylko jedna ekipa. Z przyczyn finansowych z II ligi wycofała się Częstochowianka.

Do 15 sierpnia siatkarki SPS-u Politechnika Częstochowska będą przebywać na zgrupowaniu w Wiśle. Do drużyny dołączyły cztery zawodniczki AJD Częstochowianki, która z powodu problemów finansowych wycofała swój zespół z rozgrywek II ligi. – Z Częstochowianki trafiły do nas Siuda, Migoń, Szymczak i Mroczek – wymienia Janusz Majkusiak, prezes SPS-u.

Jeszcze w ubiegłym sezonie na parkietach drugoligowych w żeńskiej siatkówce Częstochowę reprezentowały dwa kluby – AJD Częstochowianka i SPS Politechnika Częstochowska. Drużyna, którą prowadził Adam Łyczko, była blisko walki w play-offach. Ostatecznie zajęła piąte miejsce. Wydawało się, że ten dobry wynik pozwoli Częstochowiance kontynuować grę na ligowych parkietach. Niestety, klub nie był w stanie udźwignąć ciężaru finansowego.

W sezonie 2012/2013 o ligowe punkty walczyć będzie tylko SPS Politechnika Częstochowska. – Oczywiście chcielibyśmy ubiegać się o awans do wyższej ligi – twierdzi Majkusiak. – Borykamy się jednak z bardzo poważnymi problemami finansowymi. Aby aspirować do walki o I ligę, nasz budżet powinien oscylować w granicach 250-300 tys. zł. To pozwoliłoby zbudować skład, który będzie mógł walczyć o awans – dodaje.Częstochowski klub opuściło kilka firm, które wspierały drużynę w ubiegłym sezonie. – Sponsorem drużyny jest Politechnika Częstochowska i firma Hemar. Reszta wycofała się z pomocy – potwierdza Majkusiak.

W tej sytuacji prezes SPS-u liczył na większą pomoc ze strony miasta. – Jestem zaskoczony skromną dotacją od miasta. Tym bardziej, że jesteśmy jedyną żeńską drużyną siatkarską, która będzie reprezentować Częstochowę w II lidze – mówi.

Politechnika przygotowuje się już do sezonu. Od 27 sierpnia będzie rywalizowała w Mistrzostwach Polski AZS-ów w Krakowie, 7-8 września będzie organizatorem turnieju w Częstochowie z udziałem m.in. PLKS Pszczyny i Gaudii Trzebnica. 15-16 września częstochowianki rozegrają turniej w Jaworznie. Na tydzień przed ligą siatkarki wyjadą na zawody międzynarodowe do Malmö w Szwecji.

źródło: wczestochowie.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved