Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > 137 par grało w plażówkę w wielkopolskim Przybrodzinie

137 par grało w plażówkę w wielkopolskim Przybrodzinie

fot. archiwum

137 par z 43 miejscowości, 192 rozegrane mecze w trzech kategoriach - to imponujący bilans XVII Ogólnopolskiego Otwartego Turnieju Plażowej Piłki Siatkowej, który rozegrany został w wielkopolskim Przybrodzinie.

Najmniej, ale i tak sporo, bo 24 pary wzięły udział w turnieju żeńskim, w którym najlepsze okazały się Maria Włoch i Anna Urych-Turska. Poznanianki pokonały w finale Darię Woźniak i Joannę Karasiewicz z Warszawy. Na najniższym stopniu podium stanęły Joanna Szczepaniak i Agata Czerniak (Września).

Aż 65 duetów wystartowało w kategorii mężczyzn. Po bardzo długiej, wyczerpującej rywalizacji na najwyższym stopniu podium stanęli Mateusz Skadłubowicz i Paweł Sęk z Kalisza, którzy w finale pokonali Tomasza Maziarka i Bartosza Lewickiego. Trzecie miejsce zajęła para Bartosz Malinowski/Bartosz Karykowski.

48 par stanęło do rywalizacji w przybrodzińskim turnieju mikstów. W tej kategorii najlepiej zaprezentowali się Daria Woźniak i Tomasz Maziarek, którzy w finale pokonali Grażynę Urbańską i Tomasza Robaka. Trzecie miejsce w rywalizacji mikstów zajęli Joanna Szczepaniak i Tomasz Kotecki.Wśród startujących mikstów można było zobaczyć m.in. siatkarki mogileńskiego Sokoła. Klub przeżywający po spadku z II ligi kłopoty organizacyjno-finansowe jest niepewny swojej przyszłości. Zawodniczki przygotowują się jednak do kolejnego sezonu ligowego. Pary Weronika Fojucik z Marcinem Duszyńskim oraz Natalia Wierzbińska z Michałem Muszyńskim odpadły dopiero w 1/4 finału rywalizacji. Wśród startujących była również sokolanka Zuzanna Bernaciak w duecie z Marcinem Huryszem.

źródło: inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved