Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Zbigniew Zarzycki: Współczuję Anastasiemu

Zbigniew Zarzycki: Współczuję Anastasiemu

fot. archiwum

- Za bardzo wierzyli w cuda, za mało w siebie. Do tego trzeba mieć jaja. Słyszę ciągle o presji, której nie wytrzymali. Proszę, a Bolt jakoś wytrzymuje - krytycznie do występu polskich siatkarzy podchodzi mistrz olimpijski z Montrealu, Zbigniew Zarzycki.

Były reprezentant Polski nie szczędzi polskim siatkarzom przykrych słów w rozmowie z Super Expressem. – Za bardzo wierzyli w cuda, za mało w siebie. Do tego trzeba mieć jaja. Słyszę ciągle o presji, której nie wytrzymali. Proszę, a Bolt jakoś wytrzymuje. Słyszę o balonie nadmuchanym bez sensu. Jak to bez sensu? Skoro wygrywali wszystko, należało to przed kimś ukryć? – grzmi.

Ćwierćfinał dla polskich siatkarzy jest porażką, ale czy totalną katastrofą? Wszyscy doszukują się przyczyn. Jednak ona wydaje się być jedna – brak formy. To nie był ten zespół, który walczył niczym lew, ale za to z jaką łatwością w Lidze Światowej. Obrywa się siatkarzom, ale oni wykrzesali z siebie tyle ile mogli, na więcej nie pozwoliła natura. Jak uważa Zbigniew Zarzycki, przygotowanie zespołu do Ligi Światowej było błędem. – Zadowoliliśmy się komercyjnym, zabawowym turniejem w Sofii, a inni potraktowali Ligę Światową jak etap przygotowań do igrzysk. To, że Kurek był tam najlepszym graczem finału, nie ma znaczenia. Takie rzeczy usypiają słabych. Inna sprawa, że w tydzień 12 ludzi nie może stracić nagle formy. Momentami miałem wrażenie, że woleliby, by zagrał za nich trener – mówi.

Dużo mówi się o złych wyborach trenera Andrei Anastasiego. – Ja mu nawet współczuję. Skoro miał sukcesy i wygrywał, robił wszystko jak do tej pory, był pewien, że idzie w dobrą stronę. Może gdzieś zgubił kontakt z graczami, może zmyliły go dobre wyniki – przyznaje Zarzycki.Cały wywiad w serwisie gwizdek24.se.pl

źródło: gwizdek24.se.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Igrzyska Olimpijskie, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved