Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Wysoka forma faworytów podczas finałów Beach Ball Tour

Wysoka forma faworytów podczas finałów Beach Ball Tour

Nie było niespodzianek w pierwszym dniu finałów mistrzostw Polski w siatkówce plażowej mężczyzn. Czołowa ósemka awansowała do następnych gier. Można było zauważyć, że czołowe pary idealnie trafiły z formą na finał Beach Ball Tour w Niechorzu.

W piątek rozpoczął się wielki finał mistrzostw Polski w siatkówce plażowej. 24 pary od samego rana rywalizowały na specjalnie przygotowanych boiskach sportowych przy Latarni Morskiej w Niechorzu. Mecze były bardzo zacięte i wiele z nich kończyło się tie breakami. Nie zawiedli faworyci, którzy zgodnie powygrywali swoje spotkania. Bardzo dobrze zaprezentowała się para Dominik Witczak, Rafał Matusiak, która bez problemu w dwóch setach ograła doświadczoną parę Marcin Nowak, Maciej Kusaj. Należy pamiętać, że Rafał Matusiak cały czas oczekuje na przyjście na świat potomka i na pewno nie jest to dla tej pary komfortowa sytuacja. Tym bardziej warto pochwalić tę dwójkę za postawę w tym meczu. Bardzo dobrze grała para Jarosław Lech, Damian Wojtasik oraz Michał Makowski, Dawid Popek. Finaliści ostatniego turnieju eliminacyjnego w Szczecinie potwierdzili swoje wysokie aspiracje i zmietli z boiska swoich rywali. Popek z Makowskim łatwo uporali się z duetem Barciak, Januszkiewicz, a Lech z Wojtasikiem ograli w dwóch krótkich setach Sińczaka i Krymarysa.

Coraz lepiej spisuje się para broniąca tytułu mistrzów Polski, Sebastian Sobczak, Piotr Janiak. W pierwszym spotkaniu mierzyli się z zawsze groźną parą Baniak, Sdebel. Pojedynek ten pokazał, że problemy Sobczaka i Janiaka z początku sezonu poszły w niepamięć. Dobra gra w bloku Janiaka i spryt Sobczaka stają się coraz groźniejsze dla rywali. Baniak i Sdebel mimo walki nie byli w stanie zagrozić mistrzom Polski i przegrali w dwóch setach. Para ta w pierwszej rundzie repasaży stoczyła najbardziej dramatyczny pojedynek piątkowych gier. W meczu o życie mierzyli się z parą Lisiecki, Iglewski. Pierwszy set łatwo wygrali Baniak i Sdebel, ale w drugim walka toczyła się punkt za punkt. W końcówce lepiej grali Lisiecki i Iglewski i wygrali na przewagi 24:22. Tie-break to prawdziwy horror. Żadna z par nie chciała odpaść w tak wczesnej fazie turnieju i walka była niesamowicie zażarta. Końcówkę lepiej rozegrali Lisiecki z Iglewskim i wygrali 19:17.

Z turniejem na wczesnym etapie pożegnała się para Bartłomiej Kujawiak, Robert Kuźdub. Jest to spora niespodzianka, bo w tegorocznym cyklu Beach Ball Tour ta para spisywała się bardzo dobrze. W meczu o być albo nie być przegrali gładko 2:0 z parą Zarankiewicz, Staszewski i pożegnali się z marzeniami o medalu.

Sobotnie gry zapowiadają się pasjonująco. Widać, że zawodnicy są dobrze przygotowani do zawodów. Kibice, którzy w piątek dopisali, na pewno będą zagrzewać do boju zawodników. Szykuje się znakomite widowisko na piachu w Niechorzu.