Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Turniej główny kobiet pod dyktando faworytek

Turniej główny kobiet pod dyktando faworytek

Bez większych niespodzianek zakończył się pierwszy dzień turnieju głównego mistrzostw Polski w siatkówce plażowej kobiet. Faworytki zgodnie wygrywały swoje mecze. Po medal pewnie zmierzają pary Brzostek/Kołosińska oraz Lewicka/Gruszczyńska.

W bardzo wysokiej formie w zawodach w Niechorzu są Monika Brzostek i Kinga Kołosińska. Główne faworytki do złota łatwo pokonują kolejne przeszkody w drodze po mistrzostwo Polski. W sobotę grały efektownie i bez straty seta znalazły się w jutrzejszym półfinale. We wszystkich trzech meczach Kołosińska i Brzostek z łatwością pokonywały swoje przeciwniczki i ich zwycięstwo w żadnym nie podlegało dyskusji. Swoje rywalki w półfinale poznają jutro, ale już można powiedzieć, że są na dobrej drodze do wywalczenia złotych medali mistrzostw Polski.

Drugą niepokonaną parą na tym turniej pozostają Agata Lewicka i Jagoda Gruszczyńska, które również bez większych problemów awansowały do niedzielnych półfinałów. Najwięcej kłopotu sprawiły im Agnieszka Niewińska i Agata Oleksy, z którymi mierzyły się w drugiej rundzie. Pierwszego seta wygrały Oleksy i Niewińska, ale później do głosu doszły Lewicka i Gruszczyńska. W drugim secie wygrały 21:17, a w tie breaku rozbiły swoje rywalki, wygrywając 15:5.

W trakcie spotkań pierwszej rundy doszło do nieprzyjemnego incydentu. W trakcie ataku Karolina Baran nieszczęśliwie uszkodziła kolano i nie mogła kontynuować gry. Została odwieziona do szpitala, ale na szczęście lekarze nie stwierdzili poważniejszego urazu. Niestety, uraz uniemożliwił grę w kolejnych spotkaniach i para Karolina Baran/Katarzyna Kociołek zakończyła rywalizację na miejscach 13-16.

Jutrzejsze spotkania rozstrzygną o medalach mistrzostw Polski w siatkówce plażowej kobiet. Wszyscy zastanawiają się, czy Kołosińska i Brzostek utrzymają wysoką formę z soboty. Finał kobiet odbędzie się o godzinie 12:15 i na pewno panie pokażą kibicom siatkówkę na najwyższym poziomie.