Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Stare Jabłonki biją Londyn na głowę

Stare Jabłonki biją Londyn na głowę

fot. archiwum

Stare Jabłonki w dniach 13-19 sierpnia będą gospodarzem jednej z największych imprez siatkarskich w Polsce, World Tour Grand Slam w siatkówce plażowej. O tym turnieju opowiada Piotr Kaczmarek - PR manager zawodów.

Marek Witkowski: Ostatni oddech i od poniedziałku rusza Mazury Grand Slam w Starych Jabłonkach, wszystko dopięte na ostatni guzik?

Piotr Kaczmarek: – Pozostała nam już kosmetyka obiektu, ale mogę powiedzieć, że w poniedziałek ruszamy pełną parą i nic nas nie powstrzyma (śmiech).

Po raz pierwszy podczas sobotnich i niedzielnych finałów wszystkie trybuny wokół boiska głównego są biletowane. Nie boicie się pustych miejsc na trybunach?Baliśmy się trochę tego ruchu, to trzeba przyznać. Jednak wyniki przedsprzedaży wróżą bardzo dobrą frekwencję. Zostało jeszcze trochę biletów, które będą dostępne w kasach podczas trwania zawodów, ale radzę się spieszyć, bo ilość jest już mocno ograniczona.

Jakich atrakcji mogą spodziewać się kibice, którzy odwiedzą Stare Jabłonki podczas rozgrywania turnieju?

– Program jest już na ukończeniu, ale mogę zapewnić, że jest on bardzo bogaty. W tym roku postawiliśmy na najmłodszych i mamy mnóstwo animacji dla dzieci na plaży Hotelu Anders, dla starszych mamy zajęcia Zumby. Oczywiście swoim życiem będzie tętnił stadion. Z pewnością zagra u nas Freddie Mercury, Czerwone Gitary, a nawet Czesław Niemen (!). Dzięki naszym sponsorom i niezawodnemu DJowi Ucho nie pozwolimy się nudzić i wyjść z pustymi rękami żadnemu kibicowi. W tym roku rozdamy tysiące gadżetów, m. in. flagi, piłki plażowe, kapelusze, parawany, koszulki i jeszcze wiele innych gadżetów. Całości dopełnią oczywiście tancerki z Wysp Kanaryjskich, które również i w tym roku nas nie zawiodły i przyjadą rozbawiać publiczność i zagrzewać zawodników do walki.

Niedawno byliście na igrzyskach olimpijskich w Londynie. Udało się coś podpatrzeć, coś, czego w Starych Jabłonkach jeszcze nie było?

– Oj tak. Ten wyjazd to była ogromna nauka. Obiekt do siatkówki plażowej był perfekcyjnie zorganizowany! Już mamy listę zmian, które chcemy uwzględnić w przyszłym roku podczas Mistrzostw Świata. Oczywiście ze względu na ograniczoność miejsca i nieco inną skalę naszego przedsięwzięcia, nie wszystko uda się do nas przeszczepić z Londynu, ale dobrze wiedzieć, gdzie mamy „poprzeczkę”. Dodam jednak, żeby nie samymi superlatywami oceniać organizację na Horse Guards Parade, że jedno, czego im zabrakło, to atmosfery. Obiekty piękny, jednak ludzie, którzy na niego przyszli, byli pozostawieni niejako sami sobie. Nikt nie wiedział, co i kiedy ma robić, jak się zachować, a sami DJe niezbyt wiedzieli jak publiczność prowadzić. Nieskromnie mogę dodać, że w tym jednym punkcie Stare Jabłonki biją Londyn na głowę!

Czy na boiskach będziemy mieli okazję zobaczyć najlepsze pary na świecie i rewanże za turniej olimpijski?

– Zdecydowanie! Mamy potwierdzenie, że wszyscy medaliści z igrzysk olimpijskich się u nas pojawią, zatem możemy spodziewać się wielu zaciętych odwetów. Na koniec dodam, że wielu zawodników będzie gościć w Hotelu Anders znacznie dłużej niż tylko od 13 do 19. Wielu z nich zostaje jeszcze kolejny tydzień gdyż – jak się dowiedzieliśmy – umówili się na nieformalny turniej między sobą. Zatem oprócz Wielkiego Szlema szykuje się jeszcze rywalizacja jak za dawnych lat, o skrzynki pepsi, piwa i innych napojów, bez mediów i wielkich puli nagród, tylko rewelacyjni ludzie, piłka, piach i dobra zabawa…

źródło: beachvolleyball.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved