Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Bernardo Rezende: Chcemy zdobyć złoto, ale nie będzie łatwo

Bernardo Rezende: Chcemy zdobyć złoto, ale nie będzie łatwo

fot. archiwum

Już w niedzielę reprezentacje Brazylii i Rosji zagrają o złoty medal igrzysk olimpijskich. - Cieszymy się, że jesteśmy tam, gdzie jesteśmy i oczywiście bardzo chcemy zdobyć złoto, ale na pewno nie będzie to łatwe - twierdzi Bernardo Rezende.

Reprezentacja Brazylii po dobrej grze pokonała Włochy w trzech setach. – Dziś byliśmy wielcy. Mieliśmy dużo cierpliwości w naszej grze i bardzo dobrze serwowaliśmy. Moim zdaniem drugi set był jednym z najlepszych, jakie rozegraliśmy w ciągu ostatnich czterech lat. Nasz umysł i nasza agresja w grze były tą bronią, której potrzebowaliśmy. Włochy są zawsze mocnym zespołem i zawsze ważne jest, by z nimi grać punkt po punkcie i myśleć o wszystkich szczegółach. Dziś różnicę zrobiło nasze nastawienie, nasza koncentracja, nie straciliśmy tego – cieszył się po meczu Bruno Rezende, który poprowadził swój zespół do sukcesu. W finale rywalem Canarinhos będzie znakomicie spisująca się w tym turnieju Rosja. Zapowiada się ciekawe spotkanie i na pewno inne niż finał LŚ z roku 2011. – Oczywiście graliśmy z Rosją wcześniej, ale wiemy, że ten mecz będzie inny, trudniejszy. To jest bardzo silny zespół, grał dobrze w ćwierćfinale. Cieszymy się, że jesteśmy tam, gdzie jesteśmy i oczywiście bardzo chcemy zdobyć złoto, ale na pewno nie będzie to łatwe – powiedział Bernardo Rezende.

Zgoła odmienne nastroje panowały rzecz jasna w ekipie włoskiej. – Na pewno czujemy żal i rozczarowanie, szczególnie z pierwszego seta, gdzie zaczęliśmy bardzo słabo w ataku. W drugim secie sytuacja była już bardzo trudna do opanowania, a w trzecim ten atak wyglądał już lepiej, ale to nie wystarczyło. Musimy zapisać sobie w głowach, że wciąż jeszcze mamy medal do zdobycia – powiedział po meczu Mauro Berruto, szkoleniowiec Italii. Przed nimi niedzielny mecz o medal brązowy z rewelacją turnieju, Bułgarią. Faworytem wydają się być Włosi, ale na pewno łatwo im nie będzie. – Musimy zapomnieć o tym meczu jak najszybciej. Wciąż mamy do rozegrania mecz o brąz. W piątek popełniliśmy za dużo błędów, a rywale zagrali naprawdę dobrze. To był półfinał olimpijski, a na wyniku zaważyło wiele czynników. Teraz musimy zresetować nasze głowy, mamy na to 48 godzin – powiedział libero, Andrea Giovi.

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Igrzyska Olimpijskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved