Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Szczeciński Piast rozpoczął przygotowania do sezonu

Szczeciński Piast rozpoczął przygotowania do sezonu

fot. archiwum

Siatkarki Piasta Netto Szczecin rozpoczęły przygotowania do nadchodzącego sezonu. Obecnie podopieczne Rafała Prusa przebywają na obozie w Pobierowie, a pod koniec sierpnia rozegrają pierwsze sparingi.

W międzysezonowej przerwie w szczecińskim Piaście nie doszło do wielkich roszad kadrowych. Działaczom udało się pozostawić większość zawodniczek, które odgrywały kluczowe role w poprzednim sezonie. Ponadto do ekipy prowadzonej przez Rafała Prusa dołączyły trzy siatkarki z Chemika Police. Są nimi: Katarzyna Bury, Joanna Gliwa oraz Joanna Sowa. Ponadto w barwach Piasta w nadchodzących rozgrywkach będzie można zobaczyć dwie zawodniczki ze Stężycy. Mowa o Karmen Zaleszczyk oraz Aurelii Kurek. W drużynie znalazło się także miejsce dla dwóch juniorek – Magdaleny Zając i Aleksandry Długosz.

Obecnie zachodniopomorska ekipa przebywa na obozie w Pobierowie. – Mamy tutaj komfortowe warunki. Trenujemy minimum dwa razy dziennie. Pracujemy nad wytrzymałością ogólną. Powoli zaczynamy też wkraczać w trening siatkarski. Na razie widoczna jest różnica umiejętności, ale widać chęci do pracy wszystkich zawodniczek. Najważniejsze, abyśmy bez kontuzji przetrwali okres przygotowawczy – powiedział trener Piasta, Rafał Prus.

Przed rozpoczęciem sezonu siatkarki Piasta zagrają około piętnastu meczów sparingowych. Pierwsze z nich już pod koniec sierpnia. Wówczas w towarzyskim turnieju, który odbędzie się w Szczecinie, zmierzą się najprawdopodobniej z Chemikiem Police, Energetykiem Poznań, Jokerem Świecie oraz Zawiszą Sulechów.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved